RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

O. Leon Knabit zakażony koronawirusem

Bracia proszą wszystkich o modlitwę o szybki powrót do zdrowia dla ponad 90–letniego o. Leona (fot. Wikimedia Commons/Piotr Drabik)

O. Leon Knabit – najstarszy wiekiem członek naszej wspólnoty jest zakażony wirusem SARS–CoV–2. Obecnie przebywa na oddziale zakaźnym jednego z krakowskich szpitali. Jego stan jest stabilny i nie budzi niepokoju – poinformowali benedyktyni z opactwa w Tyńcu.

Ojciec Leon Knabit: Nauczanie dzieci masturbacji to pedofilia

Kolejny głos sprzeciwu przeciwko tzw. deklaracji LGBT. Propozycję krytykuje o. Leon Knabit OSB, były przeor opactwa w Tyńcu. „Jestem patronem...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Bracia proszą wszystkich o modlitwę o szybki powrót do zdrowia dla ponad 90–letniego o. Leona.

Zakonnik na swoim profilu na FB zamieścił wieczorem wpis: „Drodzy, mam pozytywny wynik badania na obecność SARS–CoV–2. Obecnie przebywam na oddziale zakaźnym w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Proszę o modlitwę i pamiętam w modlitwie o Was wszystkich w tym trudnym czasie...”.

Wiosną tego roku o. Knabit stał się jedną z twarzy kampanii województwa małopolskiego „Dobro jest w Małopolsce. Stop Koronawirusowi!”. W nagraniu upublicznionym przez województwo w internecie 90–letni benedyktyn dawał wskazówki, jaką postawę przyjąć w czasach epidemii COVID–19. Duchowny radził optymizm i cierpliwość. Jego zdaniem w trudnych czasach trzeba pamiętać, że funkcjonować musi zarówno rozum, jak i wiara.

– Rozum mówi, żeby się podporządkować zaleceniom władz sanitarnych i administracyjnych, a wiara mówi, żeby nie wpadać w panikę – mówił, podkreślając, że w Małopolsce jest dobro, które mówi „stop koronawirusowi”.

Ojciec Leon Knabit dołączy do zacnego grona. Zostanie Kawalerem Orderu Uśmiechu

„Ceniony rekolekcjonista i kaznodzieja, mnich żyjący z surową regułą św. Benedykta, a jednocześnie otwarty na spotkania z dziećmi i młodzieżą, z...

zobacz więcej

Benedyktyni poinformowali w piątek, że o. Leon nie miał kontaktu z nikim spoza wspólnoty przez ostatnie siedem dni, a wspólnota rozpoczyna dziesięciodniową kwarantannę, która potrwa do 8 listopada włącznie i obejmuje teren klauzury klasztornej. W związku z tym w kościele opactwa nie będzie odbywać się Liturgia godzin, nie będzie też odprawiana msza św. o godz. 6.30.

Kwarantanną nie są objęte inne instytucje obecne na wzgórzu klasztornym, dlatego też nie przestaną funkcjonować w tym czasie. Na zewnątrz klauzury, będzie przebywał o. Wojciech Wójtowicz, mnich, który nie miał styczności z członkami wspólnoty od dwunastu dni i to on będzie celebrował msze wieczorne w kościele opactwa – poinformowali benedyktyni tynieccy.

źródło:

Zobacz więcej