RAPORT

Pogarda

Bójka na rondzie. Chuligan z Antify z młotkiem w ręku

Najnowsze

Popularne

Szokujące sceny podczas manifestacji zwolenników aborcji w Warszawie. Internauci opublikowali nagranie ekstremisty z Antify szarżującego na ludzi z młotkiem w ręku.

Bójka na demonstracji w Warszawie [WIDEO]

Mimo kolejnego rekordu zakażeń koronawirusem, w Warszawie i wielu innych miastach odbywają się demonstracje zwolenników aborcji. W stolicy dochodzi...

zobacz więcej

Podczas piątkowego protestu w Warszawie doszło do prowokacji i ataków m.in. w rejonie ronda de Gaulle'a, Nowego Światu i na placu Zamkowym. Protestujących atakowały agresywne grupki młodych mężczyzn ubranych na czarno, rzucając w ich kierunku race, przedmioty i uderzając ich. Interweniowali policjanci.

Doszło do starć między Antifą a środowiskiem narodowców. W mediach społecznościowych opublikowano film z jednego z incydentów na Rondzie de Gaulle'a. Widać na nim ekstremistę z Antify szarżującego na ludzi z młotkiem. Wcześniej w tym miejscu jedna osoba została pobita, poszkodowanemu rozbito na głowie butelkę.

Jak poinformowała Komenda Stołeczna Policji na Twitterze, zatrzymano ponad 30 uczestników tych zajść. Według policji są to osoby ze środowiska pseudokibiców. „Wszystkie są przewożone do jednostek policji w celu wykonania dalszych czynności procesowych” – wyjaśniła KSP.

Stołeczna Policja opublikowała także zdjęcia niebezpiecznych przedmiotów, które mieli ze sobą mężczyźni. „Przy zatrzymanych policjanci zabezpieczyli różnego rodzaju pałki, w tym teleskopowe, gazy obezwładniające, dużo wyrobów pirotechnicznych. Zdecydowane działania pododdziałów prewencji i policjantów po cywilnemu pozwoliły na skuteczne zapewnienie bezpieczeństwa w centrum miasta” – poinformowała. Portal „Życie Stolicy” ujawnił w czerwcu, że w jednej ze stołecznych instytucji finansowanych ze środków miasta miały się odbywać szkolenia „Społecznej Szkoły Antykapitalizmu”, czyli właśnie anarchistycznych ekstremistów spod znaku Antify. Wskazano, że „tylko w 2019 roku na funkcjonowanie Biennale Warszawa stołeczny ratusz przeznaczył ponad 3,6 mln złotych”. „Taktyki miejskie/uliczna gimnastyka, czyli techniki działania grupowego” – można przeczytać o tematyce zajęć na stronie finansowanej przez ratusz instytucji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej