RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Onet zrobił wywiad z faszyzującym ekstremistą. Internauci w szoku

Lider Falangi opowiadał o mobilizacji środowisk narodowych (fot. PAP/Rafał Guz)

W portalu Onet ukazał się wywiad z liderem skrajnie prawicowej Falangi Bartoszem Bekierem, współpracującym w przeszłości z prokremlowską partią Zmiana. Internauci nie kryli zdziwienia.

„Trzaskowski próbuje podpiąć się pod anarchistyczny i skrajnie lewacki protest”

Prezydent Warszawy solidaryzuje się ze „Strajkiem kobiet” i sugeruje, że nie ma problemu z atakami na kościoły. – Rafał Trzaskowski próbuje podpiąć...

zobacz więcej

W rozmowie z Onetem Bekier opowiadał, że środowiska narodowe mobilizują w Warszawie duże siły, co ma związek z protestami zwolenników aborcji.

– Będzie więcej ludzi, więc policji będzie trudniej to kontrolować, co sprzyja nieprzewidywalnym zdarzeniom. Jeśli po którejkolwiek ze stron pojawią się prowokatorzy, to niewykluczone, że dojdzie do walk na większą skalę. Myślę, że radykałowie po obu stronach sporu szykują się na ten scenariusz – przekonywał.

Wybór tego rozmówcy spotkał się z krytyką. „Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego Onet promuje proputinowskiego faszystę, który spotykał się z Hezbollahem i wspierał Baszszara al-Asada w Syrii?” – spytał na Twitterze poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Olszewski.

„Hej Węglarczyk (redaktor naczelny Onetu – przyp. red.), dobrze się tam w Onecie czujecie robiąc wywiad i uwiarygadniając ruskiego agenta?” – pytał internauta AlaMaKota. „Z szefami organizacji mającej na sumieniu ataki terrorystyczne i popieranie rosyjskich agresorów nie robi się wywiadów” – napisał do dziennikarza Onetu Marcina Wyrwała dziennikarz śledczy „Polityki” Grzegorz Rzeczkowski.

źródło:
Zobacz więcej