RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kibol usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności dziennikarki w czasie protestów

Przedmioty zabezpieczone w mieszkaniu kibola (fot. dolnoslasla.policja.gov.pl)

Zarzut naruszenia nietykalności osobistej i zaatakowanie dziennikarki pracującej podczas środowej demonstracji we Wrocławiu usłyszał 32-letni Robert G., pseudokibic Śląska Wrocław. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli też środki odurzające i dopingujące. Mało tego, okazało się, że należący do niego samochód prawdopodobnie jest kradziony.

Podejrzany o pobicie dziennikarek „GW” zatrzymany

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o pobicie dziennikarek „Gazety Wyborczej” podczas protestów przeciwko orzeczeniu TK ws. aborcji, który...

zobacz więcej

Wrocławscy policjanci przedstawili zarzuty zatrzymanemu w czwartek 32-letniemu mężczyźnie. Robert G. jest podejrzany o zaatakowanie dziennikarki Gazety Wyborczej, w czasie środowych protestów we Wrocławiu. Do zdarzenia doszło na ulicy Kazimierza Wielkiego. Kibol w barwach Ultras Silesia, popchnął kobietę, która upadła i uderzyła się o krawężnik. Film z tego napadu trafił do internetu.

Wrocławscy kryminalni ustalili tożsamość napastnika i w czwartek zatrzymali mężczyznę na jednej z ulic Grabiszynka. Mężczyzna usłyszał zarzuty związane z atakiem na dziennikarkę. Ale to nie koniec jego kłopotów.

W czasie przeszukania jego mieszkania, policjanci zabezpieczyli zabronione środki odurzające i dopingujące oraz pałkę teleskopową, urządzenia elektroniczne, młynki do mielenia marihuany. Dodatkowo w audi, należącym do kibola, odkryto przerobienie numeru VIN, co oznacza, że auto może być kradzione.

Na poczet przyszłych kar, zabezpieczono kilkanaście tysięcy złotych w gotówce. Robert G. odpowie więc dodatkowo za posiadanie środków zabronionych.

źródło:
Zobacz więcej