RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lempart zebrała już milion złotych

Marta Lempart jest jedną z liderem organizacji Strajk Kobiet (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Liderka organizacji Strajk Kobiet Marta Lempart, która stoi za demonstracjami zwolenników aborcji, wystartowała ze zbiórką w internecie. Jak wskazała, potrzebne są jej pieniądze na „materiały do wykorzystania przy wszystkich protestach”.

Mimo pandemii protesty z wulgarnymi okrzykami na ulicach Warszawy

Mimo rekordowo wysokiej liczby zakażeń koronawirusem, w stolicy rozpoczęła się w piątek demonstracja organizowana przez skrajnie lewicową...

zobacz więcej

Zbiórkę zorganizowano w serwisie crowdfundingowym Zrzutka.pl. „Założyłyśmy zrzutkę, bo potrzebne są nam środki na materiały do wykorzystania przy wszystkich protestach, tj. ulotki, flagi, banery, plakaty, kamizelki, nagłośnienie oraz na materiały szkoleniowo – edukacyjne do spotkań, debat i szkoleń, ewentualne koszty wynajęcia sal itp” – wyliczała Lempart.

Celem zbiórki był milion złotych. W piątek wieczorem zebranych było już ponad 1,1 miliona złotych. Datki wpłaciło ponad 10 tysięcy osób.

Serwis Zrzutka.pl powstał w celu organizowania zbiórek pieniędzy dla osób chorych wymagających drogich operacji bądź kuracji. Regulamin przewiduje, że środki mogą być wypłacane w dowolnym momencie. Serwis wskazuje, że robi się to w zakładce „Wypłać”. „System poprosi cię o podanie kodu uwierzytelniającego, wysłanego na twój adres mailowy lub numer telefonu. Wybierz zrzutkę, z której chcesz wypłacić środki, podaj kwotę, a także dane do wypłaty” – przewiduje serwis.

Zrzutka.pl działa w charakterze krajowej instytucji płatniczej, nadzorowanej przez Komisję Nadzoru Finansowego. Serwis wskazuje, że „organizator zbiórki finansuje z otrzymanych przez siebie wpłat opisywany przez siebie projekt i to wyłącznie on odpowiada prawnie za prawidłowe wykonanie obowiązków przyjętych na siebie wobec osób go wspierających”.

Po wypłaceniu pieniędzy organizator jest proszony o przesłanie serwisowi potwierdzeń przelewu, pokwitowań, rachunków lub innych dowodów zapłaty, które wykażą, iż środki zebrane za pomocą portalu nie są przeniewierzone.

źródło:
Zobacz więcej