RAPORT

Pogarda

Lempart zebrała już milion złotych

Marta Lempart jest jedną z liderem organizacji Strajk Kobiet (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Marta Lempart jest jedną z liderem organizacji Strajk Kobiet (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Liderka organizacji Strajk Kobiet Marta Lempart, która stoi za demonstracjami zwolenników aborcji, wystartowała ze zbiórką w internecie. Jak wskazała, potrzebne są jej pieniądze na „materiały do wykorzystania przy wszystkich protestach”.

Mimo pandemii protesty z wulgarnymi okrzykami na ulicach Warszawy

Mimo rekordowo wysokiej liczby zakażeń koronawirusem, w stolicy rozpoczęła się w piątek demonstracja organizowana przez skrajnie lewicową...

zobacz więcej

Zbiórkę zorganizowano w serwisie crowdfundingowym Zrzutka.pl. „Założyłyśmy zrzutkę, bo potrzebne są nam środki na materiały do wykorzystania przy wszystkich protestach, tj. ulotki, flagi, banery, plakaty, kamizelki, nagłośnienie oraz na materiały szkoleniowo – edukacyjne do spotkań, debat i szkoleń, ewentualne koszty wynajęcia sal itp” – wyliczała Lempart.

Celem zbiórki był milion złotych. W piątek wieczorem zebranych było już ponad 1,1 miliona złotych. Datki wpłaciło ponad 10 tysięcy osób.

Serwis Zrzutka.pl powstał w celu organizowania zbiórek pieniędzy dla osób chorych wymagających drogich operacji bądź kuracji. Regulamin przewiduje, że środki mogą być wypłacane w dowolnym momencie. Serwis wskazuje, że robi się to w zakładce „Wypłać”. „System poprosi cię o podanie kodu uwierzytelniającego, wysłanego na twój adres mailowy lub numer telefonu. Wybierz zrzutkę, z której chcesz wypłacić środki, podaj kwotę, a także dane do wypłaty” – przewiduje serwis.

Zrzutka.pl działa w charakterze krajowej instytucji płatniczej, nadzorowanej przez Komisję Nadzoru Finansowego. Serwis wskazuje, że „organizator zbiórki finansuje z otrzymanych przez siebie wpłat opisywany przez siebie projekt i to wyłącznie on odpowiada prawnie za prawidłowe wykonanie obowiązków przyjętych na siebie wobec osób go wspierających”.

Po wypłaceniu pieniędzy organizator jest proszony o przesłanie serwisowi potwierdzeń przelewu, pokwitowań, rachunków lub innych dowodów zapłaty, które wykażą, iż środki zebrane za pomocą portalu nie są przeniewierzone.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej