RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lekarze uznali wcześniaka za zmarłego. Przeżył kilka godzin w lodówce w kostnicy [WIDEO]

23-tygodniowy wcześniak przeżył w lodówce w szpitalnej kostnicy prawie 6 godzin (fot. Facebook/Las Noticias)

Wcześniak urodzony w 23. tygodniu w Meksyku przeżył kilka godzin w szpitalnej kostnicy. Lekarze błędnie uznali jego zgon – podał „Daily Mail”. Po przyjeździe pracowników domu pogrzebowego okazało się, że niemowlę oddycha.

Andrea Bocelli mógł się nie urodzić. Jego matka odmówiła aborcji

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych tenorów, Andrea Bocelli, mógł się nie urodzić. Lekarze doradzali jego matce aborcję, ponieważ...

zobacz więcej

Niemowlę urodziło się 21 października w szpitalu Margarita w mieście Puebla w środkowej części Meksyku. Lekarze zdiagnozowali je i stwierdzili, że nie wykazuje żadnych oznak życiowych. 23-tygodniowy wcześniak – uznany za zmarłego – trafił do lodówki w kostnicy, w której spędził blisko 6 godzin. Został z niej wyciągnięty po przyjeździe do szpitala pracowników zakładu pogrzebowego, którzy mieli zabrać jego ciało. Wtedy też wcześniak zaczął płakać.

– Gdy przyjechaliśmy, zdaliśmy sobie sprawę, że niemowlę zaczęło płakać i ruszało się – powiedział lokalnej prasie Miguel Angel Flores, właściciel domu pogrzebowego.

– Wezwaliśmy ojca, który również zauważył, że niemowlak płakał, więc poszliśmy po lekarza, który wcześniej podpisał akt zgonu. Nie mogę zrozumieć, jak chłopiec nie umarł w lodówce. Jest ona zazwyczaj używana do przechowywania kończyn osób po amputacji – opowiadał mężczyzna.

Na nagraniu, które obiegło media społecznościowe i meksykańskie media, słychać głos ojca wcześniaka. Mężczyzna zachęcał niemowlę, aby się nie poddawało w walce o życie.

– Żyj, jestem tutaj, jestem twoim tatusiem – mówił. – Boże mój, towarzysz mojemu niemowlęciu, aby żyło – modlił się ojciec, będąc tuż przy dziecku. – Wytrzymaj, moja miłości – powtarzał wzruszony słowa otuchy.

Następnie wcześniak trafił na oddział intensywnej terapii noworodków i został objęty obserwacją pediatry – podał meksykański portal e-consulta.com

Meksykański Instytut Ubezpieczenia Społecznego (Instituto Mexicano del Seguro Social) zapewnił, że zostanie otwarte dochodzenie w tej sprawie.

źródło:
Zobacz więcej