RAPORT

Pogarda

Bójka na demonstracji w Warszawie [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Mimo kolejnego rekordu zakażeń koronawirusem, w Warszawie i wielu innych miastach odbywają się demonstracje zwolenników aborcji. W stolicy dochodzi do incydentów. Kamery TVP uwieczniły, jak jednego mężczyznę pobito i rozbito mu na głowie przypuszczalnie butelkę. Policja poinformowała, że zatrzymano łącznie ponad 30 osób.

Mimo pandemii protesty z wulgarnymi okrzykami na ulicach Warszawy

Mimo rekordowo wysokiej liczby zakażeń koronawirusem, w stolicy rozpoczęła się w piątek demonstracja organizowana przez skrajnie lewicową...

zobacz więcej

Do pierwszych incydentów doszło na placu Zamkowym. Jeszcze zanim marsz ruszył, grupa zamaskowanych osób nadbiegła od strony starówki i rzuciła w tłum race. Interweniowała policja.

Kamera TVP uwieczniła pobicie mężczyzny przy rondzie De Gaulle'a. Na nagraniu widać moment pobicia mężczyzny przez kilka osób. Wśród napastników jest osoba trzymająca tabliczkę z napisem „Aborcja na żądanie”. Poszkodowany zdołał uciec, a gdy uciekał, ktoś rozbił mu na głowie przypuszczalnie butelkę.

Komenda Stołeczna Policji potwierdziła, że doszło do incydentu i konieczna była interwencja funkcjonariuszy. Wskazano, że na rondzie doszło do starć pomiędzy dwiema grupami młodych ludzi. Rzucano różnymi przedmiotami, atakowano się fizycznie, używano pirotechniki.

Demonstracja organizowana przez skrajnie lewicową organizację Ogólnopolski Strajk Kobiet odbywa się pod hasłem „Marsz na Warszawę”. Biorą w niej udział politycy Lewicy i Koalicji Obywatelskiej m.in. wicemarszałkowie Włodzimierz Czarzasty i Małgorzata Kidawa-Błońska, a także szef PO Borys Budka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej