RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Dzieci noszą kartki z wulgarnymi napisami. Czytelnik przesłał zdjęcia

Na zdjęciach widać też dorosłych, niewykluczone, że rodziców (fot. Rzecznik Praw Dziecka/Twitter; czytelnik)
Na zdjęciach widać też dorosłych, niewykluczone, że rodziców (fot. Rzecznik Praw Dziecka/Twitter; czytelnik)

Najnowsze

Popularne

Na platformę Twoje Info zbulwersowany czytelnik przesłał nam zdjęcia z jednego z protestów zwołanych po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Widać na nich dzieci niosące kartki z wulgarnymi napisami. Wcześniej w piątek Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak zaapelował do manifestujących dorosłych, aby nie wciągali w protesty swoich pociech.

Przeciwnicy wyroku TK blokują miasta. W Warszawie rozcinano barierki [WIDEO]

„W okolicy Dworca Wileńskiego na Pradze-Północ w Warszawie demonstranci, którzy protestują przeciwko wyrokowi TK, blokują ruch w okolicy ulic:...

zobacz więcej

„Macie prawo do głoszenia swoich poglądów, ale nie wciągajcie w to dzieci. Nie każcie im słuchać wulgarnych okrzyków, nosić kartek z takimi napisami, malować po pomnikach. Wy...chowywać!”– podkreślił w poście Pawlak na Twitterze.

Do wpisu dołączył zdjęcia, na których widać m.in. nastolatki piszące na płytach pomnika Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego przed Sejmem, a także kilkuletnie dzieci z hasłami: „wy***lać” i „Obyś ch*** wdepnął w lego”.

Wielotysięczne protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego trwają od zeszłego czwartku. To skutek orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis zezwalający – na mocy ustawy z 1993 r. – na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

(fot. Rzecznik Praw Dziecka/Twitter)
(fot. Rzecznik Praw Dziecka/Twitter)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej