RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

„Halloween zabija”. Pierwszy teaser filmu zaprezentowany

W krótkim teaserze filmu „Halloween zabija” ikoniczny filmowy zabójca Michael Myers podnosi swoją maskę (fot. YouTube/Universal Pictures)

Trudno o lepszy czas na premierę teasera filmu o Halloween niż dni poprzedzające to święto. Z takiego założenia najwyraźniej wyszli twórcy, którzy zaprezentowali pierwszy teaser filmu „Halloween zabija”. To jeden z wielu tytułów, którego plany dystrybucyjne pokrzyżowała pandemia COVID-19. Pierwotnie właśnie teraz miał być wyświetlany na kinowych ekranach. Jego premiera została jednak przełożona na 15 października 2021 roku.

Czarownice przegrały z koronawirusem. Nie będzie Halloween

Zakaz świętowania Halloween wydały z powodu pandemii władze „miasteczka czarownic”, jak nazywana jest Triora w Ligurii na północy Włoch. W dawnych...

zobacz więcej

„Halloween zabija” to kontynuacja filmu „Halloween” z 2018 roku, który z kolei był bezpośrednią kontynuację legendarnego „Halloween” z 1978 roku, wyreżyserowanego przez Johna Carpentera. Twórcy postanowili zignorować fabuły kolejnych sequeli tej popularnej serii. „Halloween” okazał się jednym z największych hitów kasowych 2018 roku.

Dotychczas powstało jedenaście filmów z serii „Halloween”. W sumie przyniosła ona w kinach na całym świecie dochód w wysokości blisko 650 mln dolarów. Tylko ostatni film serii zarobił w kinach 255 mln dolarów.

Teaser „Halloween zabija”


W krótkim teaserze filmu „Halloween zabija” ikoniczny filmowy zabójca Michael Myers podnosi swoją maskę. „W następne Halloween po zachodzie słońca, gdy ktoś będzie wtedy sam, on zacznie zabijać” – słychać zza kadru złowieszczą groźbę.

„Halloween to idiotyzm, będzie zakaz zabaw”

„Halloween to idiotyzm”, „podczas gdy my liczymy łóżka w szpitalach dla chorych na Covid–19, są kretyni, którzy szykują się do obchodów”– tak szef...

zobacz więcej

W następującym później montażu krótkich fragmentów filmu można zobaczyć jego bohaterów, w tym Laurie Strode, którą gra Jamie Lee Curtis. Tylko ona ocalała z fali morderstw dokonanych przez Michaela Myersa w filmie Carpentera. Znów będzie zmuszona bronić swojej rodziny mieszkającej w niewielkim miasteczku Haddonfield.

Produkcja filmu

Reżyserem „Halloween zabija” – tak jak poprzedniej części serii – jest David Gordon Green. Oprócz Jamie Lee Curtis, do obsady serii powracają Nick Castle jako Michael Myers oraz Judy Greer, Andi Matichak, Kyle Richards, Nancy Stephens, a także Charles Cyphers. Nową twarzą w obsadzie będzie gwiazdor nastoletnich komedii z lat 80. ubiegłego wieku – Anthony Michael Hall.Na filmie „Halloween zabija” nie zakończy się historia legendarnej franczyzy. Na 14 października 2022 roku zaplanowana już została premiera zamykającego nową trylogię filmu „Halloween Ends”.

źródło:
Zobacz więcej