RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Wy...chowywać!” RPD apeluje do rodziców o nienarażanie dzieci na kontakt z wulgaryzmami

Pojawia się coraz więcej zdjęć kilkuletnich dzieci trzymających tabliczki z wulgarnymi hasłami (fot. tt/@RPDPawlak, PAP/Radek Pietruszka)
Pojawia się coraz więcej zdjęć kilkuletnich dzieci trzymających tabliczki z wulgarnymi hasłami (fot. tt/@RPDPawlak, PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

„Mój wielki apel do dorosłych, którzy manifestują na ulicach miast. Macie prawo do głoszenia swoich poglądów, ale nie wciągajcie w to dzieci. Nie każcie im słuchać wulgarnych okrzyków, nosić kartek z takimi napisami, malować po pomnikach. Wy...chowywać!” – napisał na Twitterze Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. To nawiązanie do licznych wulgaryzmów pojawiających się w trakcie trwających proaborcyjnych protestów.

Wulgaryzmy i antyklerykalizm. Lempart przedstawiła postulaty Strajku Kobiet

– Wypie***lać z oświadczeniem Przyłębskiej. Wypie***lać z Przyłębską. (...) Chcemy pełni praw kobiet, legalnej aborcji, edukacji seksualnej,...

zobacz więcej

Pawlak zaapelował do rodziców, by nie wciągali swoich dzieci w uczestnictwo w manifestacje, na których roi się od wulgaryzmów. Pierwsze protesty po ogłoszeniu decyzji Trybunału Konstytucyjnego szły pod wielkim banerem z napisem „Wypi***alać”. Samo to hasło było wielokrotnie wznoszone na różnych manifestacjach, pojawiało się na tabliczkach – podobnie jak np. hasło „J***ć PiS”.

W ostatnich dniach w mediach społecznościowych pojawiały się nawet fotografie kilkuletnich dzieci trzymających tabliczki z tego typu hasłami. „Obyś ch**u wdepnął w lego” – czytamy na jednej z nich. Podobnie jest z malowaniem po pomnikach. Pawlak zamieścił w swoim tweecie zdjęcie dzieci dewastujących znajdujący się pod Sejmem pomnik Polskiego Państwa Podziemnego.

Przykład idzie z samej góry, od organizatorów. Jedna z przywódczyń tzw. Strajku Kobiet Marta Lempart epatowała takim językiem w trakcie przedstawiania oficjalnych postulatów ruchu.

– Wypie***lać z oświadczeniem Przyłębskiej. Wypie***lać z Przyłębską. (...) Chcemy pełni praw kobiet, legalnej aborcji, edukacji seksualnej, antykoncepcji. Chcemy pełni praw człowieka. Chcemy świeckiego państwa, w tym zaprzestania finansowania Kościoła z budżetu państwa i wypie***lać z religią ze szkół – mówiła przed kilkoma dniami w opublikowanym na Instagramie wystąpieniu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej