RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rekordowa liczba przypadków Covid-19 w USA. Ponad tysiąc zgonów

Liczba nowych przypadków wzrasta w 42 stanach (fot. Reuters)

W Stanach Zjednoczonych zarejestrowano, według aktualizowanych na bieżąco danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore, rekordową liczbę przypadków Covid-19, w ciągu doby sięgającą 91 290. Z powodu komplikacji związanych z koronawirusem zmarło 1021 osób.

Koronawirus we Francji. Kolejny rekord, ponad 52 tys. nowych zakażeń

W Francji w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano rekordową liczbę 52 010 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – przekazało w niedzielę...

zobacz więcej

Zgodnie z pochodzącymi z czwartku wieczorem czasu lokalnego, szacunkami uczelni od wybuchu pandemii odnotowano łącznie 228 636 ofiar śmiertelnych, a liczba zakażeń wzrosła do 8 mln 943 590.

Natomiast dziennik „New York Times”, powołując się na swoją bazę danych poinformował, że przypadków Covid-19 jest już w USA w sumie ponad 9 017 400.

Nowojorski dziennik zwraca uwagę, że liczba nowych przypadków wzrasta w 42 stanach. Najwięcej było Północnej Dakocie, gdzie ponad 5 proc. populacji uzyskało w testach na obecność wirusa wynik pozytywny. Na Wschodnim Wybrzeżu, po miesiącach stabilnej sytuacji, wskaźnik infekcji podskoczył m.in. w New Jersey i Rhode Island.

Tymczasem przedstawiciele władz stanowych, które muszą przygotować się do rozprowadzenia pierwszych dawek szczepionki przeciwko Covid-19 do 15 listopada, niepokoją się z powodu braku federalnego wsparcia finansowego.

Jak podkreśla dziennik „Washington Post” władze stanowe mają obowiązek dotrzymać tego terminu, mimo że prawdopodobnie szczepionka nie zostanie zatwierdzona do końca tego roku. Urzędnicy stanowi narzekają na niedostatek funduszy, aby sfinansować to ogromne i skomplikowane przedsięwzięcie.

Nie wiadomo jeszcze oficjalnie, która szczepionka zostanie dopuszczona do użytku przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA). Nie jest też jasne, ile dawek otrzyma każdy stan.

źródło:

Zobacz więcej