RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szefowa KE odradza podróżowanie w obecnych okolicznościach

Apel Ursuli von der Leyen (fot. PAP)

W obecnych okolicznościach podróże, które nie są konieczne są niewskazane; podróżowanie powinno zostać zredukowane tylko do niezbędnych przypadków – oświadczyła szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Koronawirus. Rząd Francji rozważa ogólnonarodową kwarantannę

Francuska telewizja BFM podała, że rząd rozważa wprowadzenie od czwartku o północy ogólnonarodowej, miesięcznej kwarantanny. Ma to związek z...

zobacz więcej

– Po tym jak pierwsza fala (pandemii) opadła, znieśliśmy pewne ograniczenia za szybko. Nie chodzi tu tylko o podróże, bo w ostatnich tygodniach i dziś wieczorem rozmawialiśmy o tym, że mamy wiele różnych środków, które są kluczowe, by utrzymywać liczby zakażeń na niskich poziomach – podkreśliła von der Leyen.

Jak tłumaczyła, konieczne będzie zwalczenie wirusa i utrzymanie niskiej liczby zakażeń do czasu, gdy społeczeństwa nabędą odporność przez szczepienia.

– Będziemy musieli być bardzo ostrożni jeśli chodzi o znoszenie restrykcji i mieć świadomość, że najbardziej efektywny instrument jaki mamy, to to, jak sami się zachowujemy. To są maski, to jest dystans, unikanie zamkniętych pomieszczeń ze słabą wentylacją – podkreśliła.

źródło:

Zobacz więcej