RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

„Agresywna lewica robi najazd na stolicę”. Apel do warszawiaków o obronę kościołów

W Polsce kolejny dzień trwają demonstracje przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Agresywna lewica robi najazd na stolicę. Duże prawdopodobieństwo, że znów dojdzie do niszczenia kościołów i pomników. Nie można im na to pozwolić, dlatego proszę o mobilizację – zaapelował prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Już nie tylko kościoły, pomniki i samochody. Zdewastowano także pociąg

Cały wagon zmodernizowanego pociągu Kolei Mazowieckich, łącznie z drzwiami i oknami, został zamalowany na czarno. Pośrodku sprawcy wandalizmu...

zobacz więcej

„Apel do Warszawiaków! Jutro agresywna lewica robi najazd na stolicę. Duże prawdopodobieństwo, że znów dojdzie do niszczenia kościołów i pomników. Nie można im na to pozwolić, dlatego proszę o mobilizację. 14:00 pod św. Krzyżem” – napisał Bąkiewicz na Twitterze.

Bąkiewicz zamieścił też nagranie, na którym wzywa do „walki o Chrystusa”. „Lewica ściąga do Warszawy z całej Polski. Ci, którzy są winni już przelanej krwi, są winni świętokradztw w kościołach, niszczenia mienia, oni chcą iść jutro ulicami Warszawy” – mówi na nagraniu.

„Wzywam państwa, jeśli macie Boga w sercu i wiecie, jak ważne są miejsca naszego kultu, żebyście przyjeżdżali do Warszawy i pomagali nam w obronie tych miejsc” – apeluje szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Zwraca się też do tych, którzy nie mogą przyjechać do Warszawy z prośbą o modlitwę i wsparcie finansowe dla Straży Narodowej. Ocenia, że policja „nie zrobiła nic, albo bardzo niewiele, by zabezpieczać miejsca kultu”.

Od ubiegłego czwartku w całym kraju trwa fala protestów – manifestacji, blokowania ulic, protestów przed i w kościołach, a także akcji w mediach społecznościowych.

To reakcja na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który za niezgodny z konstytucją uznał przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. dopuszczający przerwanie ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie płodu.

źródło:

Zobacz więcej