RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Moje życie jest pozbawione wartości?” Poruszające słowa założycielki fundacji

Niepełnosprawna kobieta zwróciła się do uczestników proaborcyjnych protestów (fot. FB/Małgorzata Jakubów)

– Ja czytam, słyszę, widzę co się dzieje teraz. Chciałabyś mieć prawo do tego, żeby zdecydować, czy takie chore dzieci, czy ja, mogłabym się urodzić. Ja cię kocham takiego, jaki jesteś, taką jaka jesteś. (...) Gdy to czytam, widzę i słyszę, czuję się niechciana. Moje życie naprawdę nic ci nie daje? Jest dla ciebie pozbawione wartości? W idealnym świecie wszyscy są piękni, młodzi i zdrowi – mówi niepełnosprawna Małgorzata Jakubów na nagraniu, które opublikowała na Facebooku. Kobieta jest założycielką fundacji charytatywnej.

„Płody to nie dzieci – a co? Ufoludki?” Spór o człowieczeństwo na antenie TVP Info

O przyczyny, dla których należy zabijać w łonie matek dziewczynki z zespołem Turnera (schorzeniem objawiającym się niższym wzrostem i węższą szyją)...

zobacz więcej

Trzy lata temu Jakubów założyła Fundację MarsJaiTy u Małgorzaty, która zajmuje się pomocą osobom bezdomnym, ubogim, starszym, samotnym, chorym, a także niepełnosprawnym, ich rodzinom i opiekunom, dzieciom i młodzieży. Na facebookowej stronie fundacji można znaleźć informacje o konkretnych akcjach charytatywnych podejmowanych przez Jakubów i jej współpracowników. Na nagraniu kobieta opowiada o swoim życiu.

– Skończyłam szkołę, mam tytuł magistra, mam swoje pasje. Od trzech lat prowadzę fundację, jestem wśród dzieci, spotykam się z nimi – mówi Jakubów.

– Ja czytam, słyszę, widzę co się dzieje teraz. Chciałabyś mieć prawo do tego, żeby zdecydować, czy takie chore dzieci, czy ja, mogłabym się urodzić. Ja cię kocham takiego, jaki jesteś, taką jaka jesteś – dodaje.

Na nagraniu widać, jak kobieta zaczyna płakać.

– Gdy to czytam, widzę i słyszę, czuję się niechciana. Moje życie naprawdę nic ci nie daje? Jest dla ciebie pozbawione wartości? W idealnym świecie wszyscy są piękni, młodzi i zdrowi. Czy wiesz, że możesz w każdej chwili zachorować, ulec wypadkowi, że dzieci, o ktrórych myślisz, twoje dzieci, którym chcesz dać prawo wyboru w przyszłości, czy przyjąć dziecko niepłenosprawne, czy nie – mówi Jakubów.

– Może się okazać, że na starość ty będziesz niedołężny, będziesz miał demencję. Czy takiego świata chcesz dla siebie i dla twoich dzieci? Wybieram życie, każde życie i mówię: Pokój ci – dodaje.

Fundacja zawsze będzie opowiadać się za życiem. Pomoże każdemu człowiekowi taki jaki jest. Trzeba nam wszystkim, mi kochać bezwarunkowo i być wdzięczną/wdzięcznym.

Opublikowany przez Fundacja Marsjaity u Małgorzaty Środa, 28 października 2020


źródło:
Zobacz więcej