RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zyski mBanku mniejsze o niemal 70 proc. Prawie 6,5 tys. spraw przeciw bankowi

Wiele kontrowersji wzbudziło opowiedzenie się banku po stronie protestów za aborcją (fot. Shutterstock/Ceri Breeze)

MBank notuje mocny spadek zysków. W tym roku zarobił niecałe 280 mln zł, podczas gdy rok wcześniej jego zyski sięgały 900 mln zł – podaje portal money.pl. Wczoraj wiele kontrowersji wzbudziło opowiedzenie się banku po stronie protestów w sprawie aborcji eugenicznej.

Ideologiczne zaangażowanie banku. Akcje zaczęły spadać

Na profilach jednego z polskich banków w mediach społecznościowych pojawiły się filmiki wyrażające wsparcie dla protestów proaborcyjnych....

zobacz więcej

Z danych opublikowanych przez mBank wynika, że w trzecim kwartale wypracował 100,6 mln zł zysku netto wobec 358,5 mln zł w tym samym okresie poprzedniego roku. Jest to spadek niemal o 70 proc.

Skala tego spadku jest nawet większa, niż ta odnotowywana w przypadku całego sektora bankowego – ta wynosi na ogół ok. 50 proc. ubiegłorocznych zysków.

Jak podaje portal, pod koniec września przeciwko mBankowi toczyły się 6443 indywidualne postępowania sądowe wszczęte przez klientów w związku z umowami kredytowymi we frankach. Łączna ich wartość wynosi 1 mld 150,9 mln zł.

W ostatnich dniach mBank spowodował szereg kontrowersji w związku z opublikowaniem filmików wyrażających wsparcie dla protestów proaborcyjnych. Pojawiły się wpisy internautów, pokazujących dowody rozwiązania umów z bankiem, a akcje banku w czwartek spadały.

źródło:
Zobacz więcej