RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wandale zniszczyli elewację klasztoru karmelitanek

Elewacja klasztoru karmelitanek na warszawskiej Woli została zdewastowana. Na murach pojawiły się obraźliwe hasła. Zakonnice z trudem remontują budynek od lat. Teraz ich ciężka praca została zniweczona.

Prof. Roszkowski: Takiej skali agresji na kościoły w Polsce jeszcze nie było

Profesor Wojciech Roszkowski ocenił, że takiej skali agresji na kościoły w Polsce jeszcze nie było. W ten sposób historyk odniósł się w TVP Info ...

zobacz więcej

Jak przekazała siostra Agnieszka ze Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Bosych w Warszawie, do zniszczenia doszło prawdopodobnie w nocy ze środy na czwartek. Na elewacji budynku wypisano hasła uderzające w rządzącą partię oraz Kościół.

– Są to dwa napisy od strony ulicy i jeden napis od strony sąsiadującej działki, która jest pustostanem – zaznaczyła. Ten drugi zmartwił nas dużo bardziej, ponieważ powstał na świeżo remontowanej elewacji – dodała.

– W tym roku remontujemy budynek oficyny zachodniej naszego klasztoru. Udało nam się również uzyskać dotacje od mazowieckiego konserwatora zabytków właśnie na remont elewacji. Musimy ten remont skończyć w ciągu najbliższych dwóch tygodni i bardzo zmartwiło nas to, że tego typu obraźliwy napis pojawił się na świeżo położonym tynku – dodała.

– Cała ta sytuacja, która się toczy przed naszymi oczami jest dla nas bólem. Bardzo martwi, boli nas agresja, akty wandalizmu – wyraziła z niepokojem. Siostra Agnieszka zaznaczyła, że takie sytuacje jak ta mobilizują karmelitanki „do jeszcze większej modlitwy” w intencji nie tylko Kościoła, ale też Polski.

źródło:
Zobacz więcej