RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gazeta.pl o protestach w czasie pandemii: ich uczestnicy „narażają swoje życie”

Trudno ocenić, jak wielu Polaków tę walkę o ludzką godność przypłaci teraz życiem” – czytamy (fot. Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

„Wybierasz się na cmentarz? Uważaj, żebyś szybko tam nie wrócił” – czytamy w artykule na portalu „Gazety Wyborczej”, zachęcającym do pozostania w domach w trakcie zbliżającego się święta Wszystkich Świętych. Jednocześnie portal nawołuje do udziału w protestach, nie ukrywając nawet, że jest to niebezpieczne. „Trudno ocenić, jak wielu Polaków tę walkę o ludzką godność przypłaci teraz życiem” – czytamy w tym samym artykule.

Lekarka o uczestnikach protestów: „siewcy śmierci”

– Mamy prawdziwe Bergamo w Warszawie, mamy prawdziwą Lombardię w Polsce. (...) To do nas będzie należał wybór, komu dać respirator, a komu nie....

zobacz więcej

„W ostatnich dniach kobiety i wspierający je mężczyźni narażają swoje życie po nieodpowiedzialnej decyzji tzw. Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Kobiety zostały zmuszone, dosłownie wypchnięte, na ulicę w obronie swoich praw. Trudno ocenić, jak wielu Polaków tę walkę o ludzką godność przypłaci teraz życiem” – czytamy na portalu.

„Nie dokładajmy sobie zagrożeń. We Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny zostańmy w domach, a przynajmniej nie idźmy na groby. Zwłaszcza że akurat pod względem zagrożenia epidemicznego protesty wydają się stanowić mniejsze zagrożenie niż cmentarze” – dodano.

Ministerstwo Zdrowia już dziś informuje o 20 156 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W ostatnich godzinach – wynika z danych resortu – zmarło 301 pacjentów z COVID-19. To najwięcej przypadków i zgonów jednego dnia od początku epidemii w kraju.

źródło:
Zobacz więcej