RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Taki k*** wp***l dostaniecie, że będziecie k***a zbierać zęby”. Atak na ekipę TVP

„Dostaniecie wp***l, będziecie zbierać zęby” (fot. tt/@matt_magdziarz)

Do kolejnej napaści na dziennikarzy Telewizji Polskiej doszło w Strzelcach Opolskich, gdzie ekipa TVP3 Opole relacjonowała pożar w miejscowej fabryce. Reporter zarejestrował materiał, na którym młody mężczyzna ubliża dziennikarzom, utrudnia im pracę, a także grozi pobiciem i uszkodzeniem ciała.

Z nagrania wynika, że gdy mężczyzna zorientował się, że zdarzenie jest rejestrowane, usiłował wymusić usunięcie materiału.

Dwa tygodnie wcześniej, 15 października, w Gdyni doszło do brutalnego pobicia operatora kamery TVP Gdańsk.

„Ma, na co zasłużył”, „Trzeba mu poprawić?”. Czytelnicy „GW” o pobiciu operatora TVP

„Nie popieram, ale rozumiem”, „Są świadkowie, a może kolega pobił?”, „Jeśli to pisowiec, to nic nie żałuję”, „Obywatelski wpi***ol”, „Może trzeba...

zobacz więcej

Sprawcą pobicia był syn biznesmena Ryszarda K., napaść miała miejsce pod domem biznesmena, w którym nieco wcześniej funkcjonariusze CBA zakończyli przeszukanie prowadzone w związku ze śledztwem. Zarzuty w tym postępowaniu obok K. usłyszał m.in. Roman Giertych.

Według dziennikarki TVP Gdańsk, operator został kilkakrotnie uderzony w twarz. Był również kopany. Doznał poważnego urazu głowy.

Tym razem ekipa opolskiej redakcji regionalnej Telewizji Polskiej realizowała materiał dotyczący pożaru w zakładach Kronopol w Strzelcach Opolskich. Rano doszło tam do eksplozji, po której nastąpił pożar. Objął on dwie hale i część instalacji.

Po południu na miejscu zdarzenia pracowały 32 zastępy straży pożarnej z pięciu powiatów i zastęp z Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie dysponujący dronem ratowniczym. W wyniku wypadku nikt nie został poszkodowany, ewakuowano 112 pracowników.

źródło:
Zobacz więcej