RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Protestujący pobił księdza w Myśliborzu. Nowe informacje w sprawie

Do zdarzenia doszło w trakcie protestów w sprawie aborcji (fot. PAP/Andrzej Grygiel, zdjęcie ilustracyjne)

„Prokuratura rejonowa w Myśliborzu wszczęła śledztwo w sprawie chuligańskiego ataku na księdza na terenie stacji benzynowej. (...) Śledztwo prowadzone jest w kierunku spowodowania obrażeń ciała, znieważenia, zmuszania do określonego zachowania i stosowania przemocy z powodu przynależności wyznaniowej” – poinformowała portal tvp.info rzeczniczka Prokuraury Okręgowej w Szczecinie Alicja Macugowska-Kyszka.

Myślibórz: Ksiądz zaatakowany podczas demonstracji

Ksiądz z Myśliborza został zaatakowany podczas tzw. spaceru z parasolkami, który odbywał się tam w sobotę. Ksiądz zapowiedział, że złoży...

zobacz więcej

Wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela w Myśliborzu został brutalnie pobity przez protestujących przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Kapłan był bity w brzuch i głowę. Chwilę ataku zarejestrowały kamery. Kuria Szczecińsko–Kamieńska w oświadczeniu poinformowała, że sprawę analizują prawnicy, ale jeszcze w środę ma zostać zgłoszona na policję.

Dodatkowych informacji udzieliła naszemu portalowi Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

„Prokuratura rejonowa w Myśliborzu wszczęła śledztwo w sprawie chuligańskiego ataku na księdza na terenie stacji benzynowej. Ksiądz został zaatakowany przez jednego z uczestników demonstracji przeciwko wyrokowi TK. Zgromadzenie liczyło 150 osób. Napastnik pięścią uderzył poszkodowanego w twarz i brzuch i używał słów wulgarnych wobec niego. Kiedy dowiedział się, że poszkodowany jest księdzem, agresja przybrała na sile. Wtargnął na stację, gdzie schronił się ksiądz, i bił go pięściami po głowie i twarzy. Duchowny doznał uszkodzeń ciała” – stwierdziła rzeczniczka prokuratury.

„Zachowanie napastnika nie było wynikiem działania pokrzywdzonego. Zaatakował bez powodu. Śledztwo prowadzone jest w kierunku spowodowania obrażeń ciała, znieważenia, zmuszania do określonego zachowania i stosowania przemocy z powodu przynależności wyznaniowej” – dodała.

źródło:
Zobacz więcej