RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Andrea Bocelli mógł się nie urodzić. Jego matka odmówiła aborcji

Andrea Bocelli opowiedział historię dotyczącą jego narodzin (fot. Pietro D'aprano/Getty Images)

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych tenorów, Andrea Bocelli, mógł się nie urodzić. Lekarze doradzali jego matce aborcję, ponieważ według wyników badań syn miał się urodzić z niepełnosprawnością. Edi Bocelli zdecydowała się jednak urodzić. Dziś sprzedaż płyt artysty bije światowe rekordy.

Wielkanoc w Mediolanie. Andrea Bocelli zaśpiewał w katedrze

Andrea Bocelli zaśpiewał na żywo w mediolańskiej katedrze. Tym razem z powodu epidemii koronawirusa koncert odbył się bez udziału publiczności....

zobacz więcej

Andrea Bocelli to włoski śpiewak, kompozytor i multiinstrumentalista. Urodził się w 1958 roku w Lajatico w Toskanii. W wieku dwunastu lat stracił wzrok. Nie zatrzymało go to jednak przed karierą muzyczną. Występował na scenach koncertowych na całym świecie, również w Polsce. Swoją karierę muzyczną rozpoczyna także jego syn Matteo Bocelli. W duecie nagrali piosenkę pt. „Fall on me”.

Włoski muzyk podzielił się swoją historią dotyczącą narodzin. – Młoda żona, będąca w stanie błogosławionym została zabrana do szpitala z powodu zwykłego zapalenia wyrostka robaczkowego. Lekarze musieli zastosować okłady z lodu na jej brzuch – opowiadał.

Gdy leczenie się zakończyło, lekarze zasugerowali, by dokonać aborcji. Powiedzieli, że to najlepsze rozwiązanie, ponieważ dziecko może się urodzić z jakimiś wadami – zaznaczył włoski tenor.

Jak powiedział, „młoda i odważna żona odmówiła aborcji i dziecko się urodziło”. – Tą kobietą była moja matka, a dzieckiem byłem ja – wyznał.

– Być może jestem stronniczy, ale mogę powiedzieć, że był to odpowiedni wybór. I mam nadzieję, że doda to odwagi wielu matkom, które czasami znajdują się w ciężkiej sytuacji, w tych momentach, gdy ich życie komplikuje się, ale które mimo to chcą uratować życie swoich dzieci – dodał Andrea Bocelli.

Do dzisiaj internauci przypominają tę historię, publikując wypowiedzi artysty.

źródło:
Zobacz więcej