RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Polski duchowny o ataku w Nicei. „Takiego lęku jeszcze nie było”

Od dwóch dni dostawaliśmy informację o haśle, żeby indywidualnie atakować ludzi kościoła i byliśmy o tym poinformowani; o ryzyku, że kiedy będziemy się przechadzać np. w koloratce, to tego typu sytuacje mogą nastąpić – tłumaczył w TVP INFO ks. Nikodem Bołdys, polski duchowny pełniący posługę w Nicei, gdzie dziś doszło do ataku nożownika.

Atak nożownika w pobliżu kościoła w Nicei. Są ofiary śmiertelne

Trzy osoby nie żyją, a kilka osób zostało rannych podczas ataku nożownika w Nicei. Według Agencji Reutera mężczyzna wszedł do bazyliki i poderżnął...

zobacz więcej

– Na obecne święta dostaliśmy wiele przykazań, aby uważać na to, kto wchodzi do kościoła, weryfikować torby. Niestety nasze wspólnoty są zbyt ubogie, żeby mieć tego typu dyspozycyjność co do kontroli. Także jest ryzyko – mówił duchowny.

– Mamy pandemię, sytuacja jest dosyć trudna, skomplikowana. Doszedł do tego lęk, którego nie było do tej pory – dodał ks. Nikodem.

Rano w bazylice Notre-Dame nożownik zabił trzy osoby. Mężczyzna i kobieta zginęli w bazylice, a trzecia osoba ciężko ranna, zmarła w pobliskim barze, w którym się schroniła.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej