RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje uczestniczka „The Voice Kids”. Miała zaledwie 16 lat

„Nigdy Cię nie zapomnimy” (fot. Instagram/thevoicekids)

Zmarła uczestniczka niemieckiej edycji „The Voice Kids”, 16-letnia Grace Mertens. Nastolatka miała guza mózgu, z którym walczyła kilka lat. Grace przegrała walkę z chorobą 22 października.

Nie żyje finalista „The Voice Senior”

Zmarł finalista pierwszej edycji „The Voice Senior” Kazimierz Kiljan – poinformował oficjalny profil programu. Miał 72 lata.

zobacz więcej

„Otrzymaliśmy bardzo smutną wiadomość. Grace Mertens z Hamburga zmarła w wieku zaledwie 16 lat w wyniku powikłań guza mózgu. Nigdy Cię nie zapomnimy” – poinformowano na oficjalnym profilu show.

Mimo choroby nastolatka była aktywna w mediach społecznościowych. Kilka tygodni przed śmiercią zamieściła wpis, w którym poinformowała o swoim stanie zdrowia.

„Mój guz rośnie i jest już poza kontrolą. Lekarze nie mogą nic zrobić, aby zahamować jego wzrost. Nie chciałabym tego mówić i nie chciałabym, żeby było prawdą... Planujemy mój pogrzeb i pomyślałyśmy, że cudownie byłoby przygotować wideo z przyjaciółmi i rodziną, którzy mnie wspominają i opowiadają historie o tym, jak się poznaliśmy lub jakie było ich pierwsze wrażenie, gdy mnie zobaczyli – napisała Grace w mediach społecznościowych kilka tygodni temu.

Grace Mertens wystąpiła w niemieckiej edycji „The Voice Kids” w 2017 r.

źródło:
Zobacz więcej