RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

W Oknie Życia znaleziono chłopca. Ma już imię

Chłopczyk był zawinięty w koc (fot. PAP/Jacek Bednarczyk, zdjęcie ilustracyjne)
Chłopczyk był zawinięty w koc (fot. PAP/Jacek Bednarczyk, zdjęcie ilustracyjne)

W nocy w Oknie Życia sióstr urszulanek w Łodzi pozostawiono noworodka – poinformował rzecznik Caritas Archidiecezji Łódzkiej Tomasz Kopytowski. Chłopczyk był zawinięty w koc, wyglądał na zdrowego, nie był wyziębiony. Został przewieziony do szpitala.

Sharon Osbourne żałuje aborcji. Miała 18 lat

Pisarka, żona Ozzy'ego Osbourne'a i jego managerka, a przy tym matka trójki ich dzieci, opowiedziała o tym, jak się czuła, gdy jako nastolatka...

zobacz więcej

O tym, że ktoś pozostawił dziecko, ok. godz. 2, obwieścił alarm w domu zakonnym sióstr, informujący o otwarciu okna. Zakonnice znalazły w nim nowo narodzonego chłopca. Jak przekazał Kopytowski, noworodek był nagi i zawinięty w koc.

– Chłopiec wyglądał na zdrowego, nie był wyziębiony. Ubrałyśmy go i ochrzciłyśmy z wody, nadając mu imię Edward – poinformowała siostra Anna, przełożona domu sióstr urszulanek w Łodzi.

Następnie dziecko zostało zabrane do szpitala. Zgodnie z procedurą, sporządzony został policyjny protokół.

To trzecie dziecko, które trafiło do łódzkich zakonnic przy ul. Obywatelskiej. Wcześniej, w kwietniu i maju 2016 r., zostawiono w nim dwie dziewczynki.

Okno Życia to specjalnie dostosowane miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko bez narażania jego życia i zdrowia oraz bez ponoszenia przez siebie konsekwencji karnych. Caritas Archidiecezji Łódzkiej utworzyła trzy okna życia: w Piotrkowie Trybunalskim, Łodzi i Pabianicach. Oprócz okien życia Caritas w Łodzi działa jeszcze Okno Nadziei w Centrum Medycznym im. L. Rydygiera, przy ul. Sterlinga 13. Dzięki funkcjonującym w łódzkiej archidiecezji oknom uratowano życie 11 dzieci.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej