RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

PFN wspiera seniorów i kombatantów w okresie pandemii

Na pomoc seniorom w czasie koronawirusa (fot. PAP/Valdemar Dovejko)

Seniorzy, powstańcy i kombatanci otrzymali wsparcie w czasie epidemii. Było to możliwe dzięki działaniom PFN i Fundacji Pomocy na rzecz Żołnierzy Armii Krajowej im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek”.

PFN i pomoc w walce z epidemią. Beneficjentów jest wielu

Polska Fundacja Narodowa wspiera placówki medyczne i inne ośrodki pomocy w walce z epidemią koronawirusa. Jednym z najistotniejszych elementów tych...

zobacz więcej

Jak informuje rzecznik prasowy PFN Temistokles Brodowski, seniorzy otrzymali wsparcie na bezpłatne e-konsultacje telefoniczne oraz wystawiane powstańcom warszawskim i kombatantom e-recepty.

– Ponadto środki przeznaczono na zakup środków opatrunkowych, dezynfekujących oraz materiałów eksploatacyjnych wykorzystywanych przez specjalistyczną przychodnię lekarską prowadzoną przez Fundację Pomocy na rzecz Żołnierzy Armii Krajowej – mówi.

– Spośród wielu zróżnicowanych form wsparcia przez PFN szpitali, DPS-ów, laboratoriów COVID-19 oraz grup społecznych bardzo istotne jest docieranie do najbardziej potrzebujących pomocy. Moralnym zobowiązaniem PFN jest włączenie się w pomoc seniorom, przede wszystkim tym, którzy w imię dbałości o przyszłość ojczyzny narażali swoje życie. Obecnie to ludzie w izolacji społecznej, na którą nakłada się izolacja będąca wynikiem stanu zdrowia. Tym bardziej realna pomoc jest konieczna i Fundacja ją intensywnie realizuje – powiedział dr Marcin Zarzecki, prezes zarządu Polskiej Fundacji Narodowej.

– To ciąg dalszy działań Polskiej Fundacji Narodowej na rzecz Powstańców Warszawskich i Kombatantów. Jest to słuszny i pilny do czynnego wdrożenia kierunek, bowiem powinnością naszego pokolenia jest nie tylko społeczna troska o siebie nawzajem, lecz zwłaszcza o tych będących w grupie największego ryzyka. Chcemy też pokazać żołnierzom Armii Krajowej, którym historia tak wiele zawdzięcza, że o Nich pamiętamy i dbamy o ich zdrowie oraz bezpieczeństwo – dodał Michał Góras, wiceprezes Fundacji.

Fundacja przypomina, że już wcześniej wsparła finansowo powstańców i kombatantów poprzez zakup urządzeń i materiałów oraz sfinansowaniu usług umożliwiających zapobieganie i zwalczanie COVID-19 wśród najstarszych podopiecznych specjalistycznej przychodni lekarskiej prowadzonej przez Fundację Pomocy na rzecz Żołnierzy Armii Krajowej, ale także dostarczania środków higieny w mieszkaniach pacjentów.

– Czasem mówienie o wdzięczności wydaje się niepotrzebne, bo słowa zakrywają istotę, czyli tych, którym chcemy oddać szacunek i wyrazić dziękczynienie. Ta konkretna sytuacja, wynika z naszej pamięci, wskazania roli Tych, którym chcemy wyrazić uznanie, które jednocześnie jest naszym zobowiązaniem. Obyśmy potrafili mieć w sobie te same wartości, dla których nasi Najdzielniejsi z Dzielnych, będący naszym Dobrem i Skarbem Narodowym, ryzykowali swoje życie i zdrowie, abyśmy my dziś mogli żyć w wolnej Polsce – zaznaczył Cezary Andrzej Jurkiewicz, wiceprezes zarządu PFN.

źródło:
Zobacz więcej