RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Będą nowe decyzje w walce z epidemią. Konferencja premiera

Walka z epidemią trwa (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Czy rząd wprowadzi nowe obostrzenia wobec epidemii koronawirusa? W czwartek około godz. 12.30 na Stadionie Narodowym odbędzie się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego. Jak mówi portalowi tvp.info rzecznik rządu, nie zapadły jeszcze decyzje odnośnie zaostrzenia restrykcji.

Wsparcie dla rodzin dzieci chorych i niepełnosprawnych. Rząd rozszerza program

Rząd pracuje nad rozszerzeniem pomocy dla rodziców dzieci niepełnosprawnych. – Zmiany mają być ogłoszone w przyszłym tygodniu – powiedział...

zobacz więcej

W środę wieczorem odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego. Ministrowie i szefowie służb sanitarnych dyskutowali o epidemii koronawirusa. W ostatnich dniach media nieoficjalnie donosiły, że od soboty możliwe jest wprowadzenie pełnego lockdownu.

Ma to związek z rekordowym wzrostem nowych zakażeń COVID-19. Przypomnijmy, w środę badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 18 820 osób. Resort przekazał, że zmarło 236 osób. To najwyższe notowane dotąd dane dzienne.

Jak mówi portalowi tvp.info rzecznik rządu Piotr Müller, w czwartek około godz. 12.30 na stadionie narodowym odbędzie się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego. Pytany, czy rząd zamierza wprowadzić nowe ograniczenia lub pełny lockdown, powiedział, że nie ma jeszcze takich decyzji i wszystkiego dowiemy się na konferencji.

Rzecznik rządu mówił też, że podczas konferencji nastąpi „podsumowanie działań w zakresie budowy tymczasowych szpitali oraz określenie jasnego planu dotyczącego budowy szpitali w całym kraju”. Dopytany, kiedy ruszy szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym w Warszawie odparł, że w tym tygodniu.

Szpital tymczasowy, który powstaje na Stadionie Narodowym, będzie filią Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Według założeń, w pierwszym etapie będzie tam 500 łóżek, z czego 50 przeznaczonych do intensywnej terapii. Docelowo zaś szpital będzie mógł zostać rozwinięty do tysiąca miejsc.

W Warszawie oprócz szpitala na PGE Narodowym powstanie także placówka w hali EXPO XXI, którą nadzorować będzie Wojskowy Instytut Medyczny.

W zeszłą sobotę weszły w życie nowe obostrzenia w związku z epidemią COVID-19, dotyczą one m.in. lokali gastronomicznych, które mogą sprzedawać dania jedynie na wynos i dowóz. Zawieszona została też działalność sanatoriów. W transporcie publicznym i w sklepach obowiązują limity osób.

źródło:
Zobacz więcej