RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Kuriozalna akcja „GW”: Wesprzyj #Wyp***ać i kup prenumeratę

Największemu niegdyś opiniotwórczemu dziennikowi w Polsce nie przeszkadza knajacki język protestujacych (fot. PAP/Paweł Supernak)
Największemu niegdyś opiniotwórczemu dziennikowi w Polsce nie przeszkadza knajacki język protestujacych (fot. PAP/Paweł Supernak)

„»Wyborcza« była, jest i będzie z walczącymi o swoje prawa kobietami.” – zapewnia w poście na Facebooku Gazeta Wyborcza. Lewicowy dziennik zachęca przy okazji do prenumeraty i zapewnia, że pieniądze z niej trafia do organizatorek Strajku Kobiet.

Zatrzymano 25-latka, który zaatakował biuro Horały. „GW” pisała o kibicach, policja dementuje

Gdyńscy policjanci zatrzymali 25-latka, który podczas protestu przeciwko orzeczeniu TK ws. aborcji eugenicznej sforsował drzwi wejściowe do...

zobacz więcej

Najpopularniejszy niegdyś w Polsce dziennik od dłuższego czasu notuje spadki sprzedaży. W sierpniu rozpowszechnianie płatne „GW” spadło do nieco powyżej 65 tys. egzemplarzy. W ujęciu rocznym to spadek o blisko jedna trzecią – w sierpniu 2019 r. gazeta rozchodziła się w ilości ponad 95 tys. egzemplarzy.

Kłopoty „GW” i wydającej ją spółki Agora SA nie przeszkadzają jednak we wspieraniu wulgarnych i pełnych agresji protestów proaborcyjnych, które trwają w kraju od decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej. Gazeta zachęca do prenumeraty i zapewnia, że „wszystkie pieniądze ze sprzedanych prenumerat przez najbliższy tydzień przekażemy na Ogólnopolski Strajk Kobiet”.

Akcja „GW” nawiązuje do wulgarnego charakteru protestów swoim głównym hasłem – „Wesprzyj Wyp***ać”. Jak czytamy już na stronie promującej akcję, są dwa sposoby wsparcia. „Prenumerata autoodnawialna” za 19.90 zł miesięcznie i „Prenumerata cegiełka”, która dodatkowo podzielona jest na trzy warianty – miesięczny, kwartalny i roczny (kolejno 25, 75 i 300 zł). W przypadku prenumeraty autoodnawialnej do organizatorek trafi tylko przychód z pierwszego miesiąca. W wypadku prenumeraty cegiełki „GW” deklaruje, iż całość kwoty trafi do „na Strajk”.

Niezależnie jakę opcję wybierzemy, możemy być pewni, że pieniądze posłużą do pomocy szykanowanym. Nie chodzi tu jednak o osoby prześladowane ze względu na sprzeciw wobec aborcji eugenicznej, tylko – jak „deklaruje Marta Lempart ze Strajku Kobiet” – „na pomoc osobom szykanowanym za udział w ostatnich protestach”.

Poza poczuciem uczestnictwa i pomocy w proaborcyjnych protestach za nasz wkład otrzymamy m.in.: dostęp do informacji, relacji, analiz i reportaży „GW”, dostęp do feministycznego serwisu WysokieObcasy.p, czy też codzienny newsletter i „dostęp do strefy komentarzy i udziału w dyskusji”. Prenumerata pozwoli nam czytać gazetę na każdym urządzeniu i jak podkreśla „GW” „także na telefonie w czasie protestów”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej