RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Strajk Kobiet: Niech ktoś powie panu Hołowni, żeby wyp***ał

Były prezenter telewizyjny, obecnie działacz społeczny i polityczny, kandydat na urząd prezydenta RP w pierwszych i drugich wyborach w 2020 Szymon Hołownia (fot. arch PAP / Rafał Guz)

Oficjalne konto Strajku Kobiet na Twitterze wulgarnie zaatakowało Szymona Hołownię. Polityk w miniony wtorek skrytykował apel Jarosława Kaczyńskiego o obronę kościołów przed wandalizmem. Zarzucił prezesowi chęć „podpalenia kraju”. Organizatorki proaborcyjnych strajków nie są jednak zainteresowane wsparciem polityka.

Hołownia zachwycony protestami ws. aborcji. Dziękuje uczestnikom

Lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia podziękował za protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącym aborcji. – Dziś naszym...

zobacz więcej

„Czy ktoś mógłby od nas powiedzieć panu Hołowni, żeby wypie***lał?” – napisały w poście na oficjalnym koncie #StrajkKobiet na Twitterze organizatorki strajków. „Bo my robimy rewolucję i nie mamy czasu zajmować się każdym politycznym palantem chętnym do powiezienia się na nas” – dodały lewicowe aktywistki.

W miniony wtorek lider ruchu Polska 2050 podziękował za protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącym aborcji eugenicznej. – Dziś naszym przeciwnikiem jest nieludzka władza, która chce zmuszać ludzi do heroizmu – stwierdził w czasie konferencji prasowej Hołownia.

źródło:
Zobacz więcej