RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Drugi lockdown w Niemczech: jest wiążąca decyzja

Merkel tłumaczyła, że w kraju już od kilku dni narastało przekonanie o nieuchronności tej decyzji (fot. PAP/EPA/FILIP SINGER)

Na dzisiejszym spotkaniu kanclerz Angeli Merkel z premierami krajów związkowych została podjęta decyzja o wprowadzeniu w całych Niemczech drugiego lockdownu z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem. Nowe regulacje nie obejmują szkół, przedszkoli, sklepów oraz kościołów.

Korki na zachodniej granicy na dzień przed nowymi obostrzeniami w Niemczech

Wjazd z Polski do Niemiec od soboty będzie wiązał się z koniecznością odbycia kwarantanny toteż Niemcy wybrali się w piątek tłumnie na zakupy w...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Wprowadzane obostrzenia dotyczyć będą całego kraju i zaczną obowiązywać 2 listopada. Druga od początku pandemii blokada w Niemczech ma trwać do końca miesiąca. W tym czasie będą zamknięte wszystkie lokale gastronomiczne, dyskoteki, kina, teatry i sale koncertowe.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Angela Merkel tłumaczyła, że w kraju już od kilku dni narastało przekonanie o nieuchronności wprowadzenia kolejnego lockdownu.

– W związku z drastycznie pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną musieliśmy podjąć szybkie i daleko idące działania, aby uniknąć stanu alertu – przekonywała szefowa rządu.

Nieczynne będą też siłownie, baseny, ogrody zoologiczne i parki rozrywki. Nowe rozporządzenie obejmuje także amatorskie imprezy sportowe. O ile szkoły i przedszkola pozostaną otwarte, o tyle zajęcia na uniwersytetach będą się odbywać w formie zdalnej.

Projekt uchwały przewiduje też ograniczenie podróżowania i kontaktów społecznych.

Dziś odnotowano w Niemczech niemal 15 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. To kolejny rekord od początku pandemii.

źródło:
Zobacz więcej