RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

13-letnia chrześcijanka uprowadzona w Pakistanie

Matka przed sądem płakała za swoją córką z otwartymi rękoma, błagając o zmianę werdyktu (fot. Muhammad Reza/Anadolu Agency/Getty Images)

Pakistański sąd uznał małżeństwo uprowadzonej 13-letniej chrześcijańskiej dziewczynki z muzułmaninem. Matka przed sądem płakała za swoją córką z otwartymi rękoma, błagając o zmianę werdyktu. Kościół stanowczo potępił decyzje sądu i wzywa do dalszych protestów w sprawie małej Arzoo Raja.

Seks z uczniem i uprowadzenie – nauczycielka z aktem oskarżenia

Przez miesiące niewielką miejscowość na Podlasiu bulwersował romans nauczycielki z 14-letnim uczniem i bezczynność odpowiednich władz. Teraz...

zobacz więcej

– Arzoo, wróć do swojej mamy. On cię zabije – to słowa zapłakanej matki dziewczynki błagającej sędziów o ratunek dla swojego dziecka. Po orzeczeniu werdyktu kobieta zemdlała. – To prawo jest ślepe. Ten narkoman na pewno ją sprzeda – powiedział ojciec Arzoo.

Dziewczynka została porwana podczas zabawy przed swym domem 13 października br. Dwa dni później policja wezwała rodzinę na posterunek, gdzie zostały im wręczone dokumenty małżeńskie,w których zostało stwierdzone, że dziewczyna ma 18 lat i dobrowolnie przeszła na islam po ślubie z 44-letnim Ali Azharem. Jednak według dokumentów kościelnych Arzoo ma zaledwie 13 lat.

Pomimo wyraźnych protestów środowisk kościelnych, sąd zatwierdził małżeństwo nieletniej katoliczki z jej muzułmańskim porywaczem. Spotykając się później z matką w sądzie, Arzoo Raja wyznała, że jej prześladowca recytował Szahadę, islamskie wyznanie wiary podczas ogłoszenia wyroku. Po rozprawie dziewczynka została przewieziona pod nadzorem policji do domu prześladowcy.

Kardynał Joseph Coutts z Karaczi wezwał chrześcijan do organizowania protestów w obronie młodej Arzoo. – Rodzice Arzoo całowali nawet stopy policjantów, prosząc o możliwość spotkania się z córką. Nigdy nie byliśmy świadkami tak wielkiej bezradności. Moje serce zostało dziś złamane – stwierdził z kolei Dominikanin o. Sabir.

Areszt dla porywacza chłopca z Wielunia

W Prokuraturze Okręgowej w Sieradzu 25-letni mężczyzna usłyszał zarzut porwania dziecka w celu uzyskania okupu. Chodzi o piątkowe uprowadzenie...

zobacz więcej

Pastor Ghazala Shafique sfilmował protest przed Sądem Najwyższym w prowincji Sindh. W ciągu kilku godzin film obejrzało ponad 3 tys. osób.

Dzięki nagraniu protesty w obronie 13-letniej Arzoo Raja nasiliły się. Samson Salamat, przewodniczący Chrześcijańskiego Ruchu Tolerancji potępił wyrok sądu.

– Czy sędzia, oficer wojskowy lub pakistański polityk mógłby tolerować przekazanie swojej nieletniej córki mężczyźnie w średnim wieku? Jaka jest przyszłość chrześcijańskich dziewczynek należących do mniejszości w Pakistanie? Nasze sądy sprzyjają silniejszym – stwierdził.

Przypadek 13-letniej Arzoo nie jest odosobniony. W październiku zeszłego roku Huma Younus, uczennica szkoły podstawowej, została uprowadzona ze swojego domu w Karaczi przez muzułmańskiego mężczyznę i jego dwóch wspólników. W kwietniu porwano 14-latkę Mairę Shahbaz i zmuszono do poślubienia muzułmańskiego mieszkańca dzielnicy Faisalabad w Pendżabie.

Pastor Ghazala Shafique, zamieszczając nagranie z sądu, podsumował: „Opuszczę Pakistan i zamieszkam w kraju, gdzie nasze córki i rodziny są bezpieczne, a władze mówią prawdę”.

źródło:
Zobacz więcej