RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ataki na dziennikarzy mediów publicznych i katolickich. Jest reakcja KRRiT

KRRiT odniosła się m.in. do ataku na dziennikarza TVP w Gdańsku (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

W związku z powtarzającymi się brutalnymi atakami na dziennikarzy mediów publicznych i katolickich wyrażamy stanowczy sprzeciw dotyczący stosowania przemocy wobec dziennikarzy – głosi oświadczenie trojga członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Nie tylko operator z Gdańska. Ataki na dziennikarzy telewizji publicznej [WIDEO]

Sąd Rejonowy w Gdyni zdecydował w sobotę, że podejrzany o pobicie operatora TVP Gdańsk syn biznesmena Ryszarda K. – Aleksander – nie trafi do...

zobacz więcej

„W związku z powtarzającymi się brutalnymi atakami na dziennikarzy mediów publicznych i katolickich, my niżej podpisani członkowie KRRiT wyrażamy stanowczy sprzeciw dotyczący stosowania przemocy wobec dziennikarzy oraz wywierania na nich nacisków utrudniających należyte wykonywanie obowiązków służbowych” – zaznaczono przesłanym w środę oświadczeniu, pod którym podpisali się wiceprzewodnicząca KRRiT Teresa Bochwic i członkowie Rady: Janusz Kawecki i Elżbieta Więcławska-Sauk.

Sygnatariusze wyrazili głębokie zaniepokojenie decyzją sądu o niezastosowaniu aresztu wobec sprawcy pobicia operatora TVP Gdańsk.

„Wszystkie te działania naruszają bowiem gwarantowaną konstytucyjnie wolność słowa i swobodę działania, jak również zapisane w Ustawie o Radiofonii i Telewizji prawa odbiorców do rzetelnej informacji. Dlatego wzywamy wszystkich działających na rynku medialnym do zaprzestania brutalizacji debaty publicznej i przyjęcia odpowiedzialności za słowa i czyny” – czytamy.

źródło:

Zobacz więcej