RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wulgarny apel i żądanie dymisji rządu. Schreiber: Trzeba to pokazywać

Marta Lempart, Łukasz Schreiber (fot. twitter.com/copone1dak, PAP/Radek Pietruszka)

Liderka organizacji „Strajk Kobiet" Marta Lempart w pełnym wulgaryzmów wystąpieniu zażądała we wtorek zmiany rządu, nowych sędziów TK, legalnej aborcji, edukacji seksualnej i „wypier**** religii ze szkół”. – Trzeba pokazywać to, co liderzy tego strajku mają do powiedzenia. Dobrze, jeżeli Polacy sami wyrobią sobie opinię na ten temat – ocenił w rozmowie z portalem tvp.info Łukasz Schreiber, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Skandaliczny apel Strajku Kobiet. Oburzeni nawet dziennikarze „Gazety Wyborczej”

W Poznaniu broniący kościoła został dźgnięty nożem, a pod Warszawą innemu z mężczyzn rozbito głowę. Strajk Kobiet, który na początku walczył o...

zobacz więcej

"Obywatelską i spontaniczną solidarność z prawami Polek widać podczas pokojowych protestów na ulicach. (...) Jesteśmy tam także my” – napisali z kolei w liście otwartym liderzy Platformy Obywatelskiej. W wywiadach i komentarzach zachęcali do manifestowania sprzeciwu wobec decyzji TK ws. aborcji i popierali masowe protesty. Chętnie się też na nich pojawiali osobiście.

– To skrajna nieodpowiedzialność. Nikomu nie odbieram prawa do manifestowania. W demokracji jest to rzecz naturalna. Tak się jednak składa, że w tym momencie mamy epidemię koronawirusa – mówi w rozmowie z tvp.info Łukasz Schreiber.

W opinii polityka, gdyby Platforma Obywatelska od początku była sceptyczna ws. epidemii, dzisiejsza postawa jej członków i zwolenników mogłaby być zrozumiała.

– Ale przy kilkudziesięciu zarażeniach dziennie powoływali się na COVID-19 i wmawiali Polakom, że koperty będą zabójcze, a pójście do lokalu wyborczego to największe ryzyko. Z kolei dziś przy kilkunastu tysiącach zakażonych dziennie zachęcają do protestów. Biorą więc na siebie ogromną odpowiedzialność – ocenia.

Kinga Duda zabrała głos ws. aborcji

„Nie mogę pogodzić się z konsekwencjami, jakie niesie ze sobą wyrok Trybunału Konstytucyjnego” – napisała na Twitterze córka prezydenta RP Kinga...

zobacz więcej

Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów przekonuje, że nawołując do zgromadzeń, opozycja nie uderza w rząd, tylko przede wszystkim w służbę zdrowia. – Uderzają w lekarzy, pielęgniarki i ratowników medycznych, którzy stoją na pierwszej linii – stwierdza.

– Zachęcanie do masowych manifestacji to narażanie zdrowia i życia Polaków. To niebywała podłość, bo wszyscy wiemy, że im nie chodzi o aborcję. Gdyby akurat uznawali, że wielu Polaków chce całkowitego zniesienia aborcji, to wspieraliby taki postulat. Im chodzi o podłączenie się do akcji wymierzonych w rząd. Ich postawa to niebywały skandal – przekonuje.

Łukasz Schreiber w rozmowie z portalem tvp.info odniósł się również do oświadczenia wygłoszonego przez liderkę organizacji „Strajk Kobiet" Martę Lempart. "Wypier*** z oświadczeniem Przyłębskiej, wypier**** z Przyłębską" – mówiła w najnowszym filmiku krążącym w sieci nieformalna przywódczyni demonstracji. Domagała się legalnej aborcji, edukacji seksualnej, antykoncepcji i „świeckiego państwa”.

– Nie mam wątpliwości, że nie chodzi tylko o aborcję. Mówimy o organizatorach protestu, którzy nadają temu wulgarny charakter. Nie mówię o wszystkich osobach, które biorą w tym udział. Ale w moim przekonaniu celem organizatorów jest niszczenie całego dorobku cywilizacji łacińskiej, która opiera się na rzymskim prawie, greckiej filozofii i chrześcijańskiej moralności – uważa Schreiber.

Ocenia, że mamy do czynienia z „atakiem kulturowym”. – To coś kompletnie nieakceptowalnego – stwierdza.

źródło:
Zobacz więcej