RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Wzywali w sieci do ataku na kościół i posłankę. Zostali zatrzymani

Zatrzymani tarnogórzanie mają 17 i 18 lat (fot. PAP/Andrzej Grygiel, zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci zatrzymali dwóch nastolatków z Tarnowskich Gór, którzy w mediach społecznościowych mieli zachęcać do ataku na kościół oraz parlamentarzystkę z tego miasta. Usłyszeli zarzuty publicznego nawoływania do popełnienia występku – podała policja.

Ksiądz zaatakowany w czasie protestu, bity w brzuch i głowę [WIDEO]

Wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela w Myśliborzu został brutalnie pobity przez protestujących w ramach Strajku Kobiet. Kapłan był bity w brzuch...

zobacz więcej

– Warto zaznaczyć, że wolność słowa ma swoje granice, a są nimi sytuacje, w których naruszane są m.in. prawa innych osób lub przepisy karne, których bezwzględnie należy przestrzegać. Wczoraj przekonali się o tym dwaj mieszańcy Tarnowskich Gór, z których jeden na portalu społecznościowym nawoływał do ataku na miejscowy kościół, a drugi do ataku na parlamentarzystkę – poinformowała tarnogórska komenda policji.

Według nieoficjalnych informacji, chodzi o wpis dotyczący posłanki PiS Barbary Dziuk. Przed biurem poselskim parlamentarzystki w Tarnowskich Górach w ostatnich dniach zbierali się manifestanci protestujący przeciwko orzeczeniu Trybunał Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Jak powiedział rzecznik tarnogórskiej komendy podkom. Damian Ciecierski, zatrzymani tarnogórzanie mają 17 i 18 lat. W środę w komendzie policji usłyszeli zarzuty publicznego nawoływania do popełnienia występku, za co może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach.

Ciecierski przypomina, że policjanci nieustannie monitorują zachowania użytkowników w internecie, reagując na niezgodne z prawem działania. – Chociaż hejt i przestępczość w sieci jest powszechnym zjawiskiem, warto zaznaczyć, że każde działanie w internecie pozostawia ślad. Praktyka pokazuje, że nikt w cyberprzestrzeni nie jest anonimowy, a poczucie bezkarności osób łamiących prawo w sieci jest tylko pozorne – zaznaczył policjant.

źródło:

Zobacz więcej