RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Ksiądz zaatakowany w czasie protestu, bity w brzuch i głowę [WIDEO]

Wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela w Myśliborzu został brutalnie pobity przez protestujących w ramach Strajku Kobiet. Kapłan był bity w brzuch i głowę. Chwilę ataku zarejestrowały kamery. Kuria Szczecińsko–Kamieńska w oświadczeniu poinformowała, że sprawę analizują prawnicy, ale jeszcze w środę ma zostać zgłoszona na policję.

Bronił pomnika papieża, został pobity. „Nagle wyciągnęli pałki”

Podbiegła do nas grupa około pięciu osób i krzyknęli: „obrońcy krzyża”. Wyciągnęli pałki teleskopowe i zaczęli nas bić – relacjonuje w rozmowie z...

zobacz więcej

Do ataku doszło w sobotę w okolicy stacji benzynowej w Myśliborzu, gdzie protestujący przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego weszli ze świecami i zniczami.

Jeden z pracowników obsługi stacji poprosił znajdującego się w pobliżu księdza, by pomógł mu zwrócić uwagę manifestantom, że otwarty ogień na stacji paliw stanowi ogromne niebezpieczeństwo.

Napomnienie wywołało jednak falę agresji protestujących. Jeden z mężczyzn uderzył kapłana w brzuch. Gdy wikary próbował znaleźć schronienie w pomieszczeniach stacji, napastnik podążył za nim – bił go po twarzy i głowie. Księdzu ostatecznie pomogło kilka osób z tłumu.

Księdzu udało się bezpiecznie wrócić do parafii, jednak całą sytuacją jest jeszcze bardzo poruszony i nie chce komentować sobotniego zajścia.

Kuria szczecińsko-kamieńska informuje, że sprawę analizują już prawnicy. Jeszcze w środę pobicie księdza ma zostać zgłoszone na policję. Oprócz samego ataku protestujący kilkukrotnie pojawiali się także w ostatnich dniach przed myśliborskim kościołem, gdzie wykrzykiwali wulgarne hasła pod adresem kapłanów pracujących w parafii św. Jana Chrzciciela.

Wideo pochodzi z transmisji na żywo prowadzonej na stronie Nad Myślą: https://www.facebook.com/nadmyslaa/videos/344580996638666/

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej