RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Brudziński o niszczeniu kościołów: Polacy nie zaakceptują Antify

Joachim Brudziński krytykuje ataki na kościoły (fot. Krystian Dobuszynski/NurPhoto via Getty Images)

Protestujący na ulicach polskich miast od kilku dni kierują swoją niechęć w stronę Kościoła katolickiego. „Polacy nie zaakceptują Antify i kulturowej dziczy atakującej kościoły” – skomentował na Twitterze wiceszef PiS Joachim Brudziński.

Świetny ruch Kaczyńskiego. Wybił opozycji argumenty z ręki [OPINIA]

„Kaczyński wezwał zwolenników wprost do starć ulicznych” – napisała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Po apelu Jarosława Kaczyńskiego o...

zobacz więcej

Europoseł Patryk Jaki ocenił w sieci, że rząd może popełniać błędy, a obywatele mają prawo nie zgadzać się z decyzjami polityków. „Jednak ostatni raz w Polsce prywatne domy, kościoły i symbole państwowe atakowała Służba Bezpieczeństwa. Dlatego nie ma dziś wątpliwości, gdzie jest dobro, a gdzie jest zło” – napisał.

Na jego komentarz zareagował Joachim Brudziński. „Spędy i spektakle nienawiści organizowane przez posłów na Sejm pod domami sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Łamanie ustawy o ochronie danych osobowych. Wyjące z uciechy media totalne. Wulgarna dzicz pod kościołami. Wzywanie do obalenia rzadu, a na ulicach zmanipulowana młodzież i dzieci” – napisał.

Wiceszef Prawa i Sprawiedliwości odniósł się w ten sposób do protestów organizowanych przez Strajk Kobiet. W ich trakcie atakowano bowiem księży i bezczeszczono kościoły. W wielu miejscach pojawiały się napisy „je*** kler”.

Skandaliczny apel Strajku Kobiet. Oburzeni nawet dziennikarze „Gazety Wyborczej”

W Poznaniu broniący kościoła został dźgnięty nożem, a pod Warszawą innemu z mężczyzn rozbito głowę. Strajk Kobiet, który na początku walczył o...

zobacz więcej

W sieci Brudziński zareagował również na wpis jednego z dziennikarzy, który skomentował, że ataki na kościoły, wandalizm i wulgarność wzmacniają partię Kaczyńskiego. „Karygodna forma protestów zaciera ich treść” – wskazywał publicysta.

„I tu jest odpowiedź, dlaczego tak bardzo zależy wielu z nich na radykalizacji i brutalizacji działań policji” – ocenił Brudziński.

Odnosząc się do opinii dziennikarza stwierdził, że zwolennicy opozycji „potrzebowali ofiar w grudniu 2016 r.”, gdy jeden z manifestantów udawał, że został ciężko ranny. „Tak samo dziś potrzebują »ofiary« policji. Polacy nie zaakceptują Antify i kulturowej dziczy atakującej kościoły” – podsumował.

źródło:
Zobacz więcej