RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dwulatka i emeryt zginęli w pożarze. Jest wyrok dla podpalacza

Mężczyzna prawdopodobnie chciał zabić męża kochanki (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Na 25 lat więzienia Sąd Apelacyjny w Gdańsku skazał 55-letniego mężczyznę oskarżonego o zabójstwo dwóch osób, które zginęły w pożarze kamienicy w 2018 r. w Tczewie, wywołanego podpaleniem. Wyrok jest prawomocny.

Zazdrosny mąż chciał wysadzić w powietrze byłego kochanka żony

Zdradzony mąż chciał się zemścić na kochanku swojej żony, nękając go ciągłymi telefonami i SMS-ami oraz grożąc, że wynajął już recydywistę, który...

zobacz więcej

Sąd Apelacyjny utrzymał tym samym w całości w mocy wyrok sądu niższej instancji.

W marcu Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Mirosława Sz. na 25 lat więzienia za zabójstwo dwóch osób. Zginęły one w pożarze w nocy 23 maja 2018 r. w Tczewie. Według śledczych, oskarżony wywołując pożar miał prawdopodobnie zamiar zabić mężczyznę, mieszkającego na drugim piętrze budynku, bo chciał kontynuować romans z jego żoną.

W wyniku zadymienia śmierć na miejscu poniósł 79-letni mężczyzna, a w szpitalu zmarła dwuletnia dziewczynka. W pożarze obrażenia odniosło też osiem innych osób. Szkody spowodowane pożarem oszacowano na co najmniej 600 tys. zł.

Sąd Okręgowy orzekł także, że Mirosław Sz. będzie mógł się ubiegać o przedterminowe zwolnienie z więzienia po 20 latach odbycia kary. Na rzecz kilkorga poszkodowanych oskarżony ma zapłacić ponad 500 tys. zł częściowego odszkodowania.

Od wyroku tego odwołała się prokuratura, domagając się dożywotniego więzienia, a obrońca wniósł o uniewinnienie oskarżonego.

źródło:

Zobacz więcej