RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Władze Niemiec planują restrykcje i ograniczenia w związku z pandemią

Ich celem ma być „przerwanie dynamiki wzrostu zakażeń” (fot. REUTERS/Fabrizio Bensch)

Władze Niemiec planują wprowadzenie w listopadzie kolejnych obostrzeń i ograniczeń w związku ze wzrostem w kraju liczby zakażeń koronawirusem. Jak podała w nocy z wtorku na środę agencja dpa, zamknięte mają być m.in. kina, teatry i lokale gastronomiczne.

Koronawirus. Rząd Francji rozważa ogólnonarodową kwarantannę

Francuska telewizja BFM podała, że rząd rozważa wprowadzenie od czwartku o północy ogólnonarodowej, miesięcznej kwarantanny. Ma to związek z...

zobacz więcej

Agencja powołuje się na materiały przygotowane na środową wideokonferencję kanclerz Angeli Merkel z szefami rządów krajów związkowych.

Nowe restrykcje mają wejść w życie 4 listopada i obowiązywać w całym kraju do końca miesiąca. Ich celem ma być „przerwanie dynamiki wzrostu zakażeń”, tak aby „w czasie świąt Bożego Narodzenia nie były już konieczne żadne radykalne ograniczenia”.

Zamknięte mają zostać wszystkie lokale gastronomiczne, a jedzenie będzie można zamawiać tylko na wynos. Nieczynne mają być również kluby, dyskoteki, kina, teatry, a także prywatne i publiczne obiekty sportowe i rekreacyjne, w tym kluby fitness, siłownie, baseny, jak również gabinety kosmetyczne i masażu oraz parki rozrywki.

Zakazane mają być imprezy towarzyskie w miejscach publicznych, prywatnych mieszkaniach i obiektach.

Rzym. Starcia przeciwników koronarestrykcji z policją

W Rzymie doszło we wtorek wieczorem do gwałtownych protestów przeciwników restrykcji, wprowadzonych przez włoski rząd w ramach walki z epidemią...

zobacz więcej

Otwarte pozostać mają natomiast szkoły i przedszkola. Władze wszystkich landów wprowadzą w tych placówkach kolejne środki zwiększające bezpieczeństwo sanitarne. Działać ma także handel detaliczny, ale w zwiększonym reżimie sanitarnym, ze szczególnym uwzględnieniem liczby klientów i dostępności środków dezynfekcyjnych.

We wtorek berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI) informował o ponad 11 tys. nowych zakażeniach w ciągu doby i 42 kolejnych zgonach.

Od początku pandemii w Niemczech zarejestrowano ponad 449 tys. przypadków zakażenia Covid-19 i ponad 10 tys. zgonów.

źródło:

Zobacz więcej