RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 28.10 – razem ponad 40 tys. zakażeń

W ciągu doby liczba osób hospitalizowanych wzrosła o 99 (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

W żadnym województwie nie odnotowano dotąd tylu zakażeń koronawirusem, ile we wtorek potwierdzono na Mazowszu. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 3,5 tys. przypadków Covid-19 w regionie – to więcej niż jeszcze na początku października notowano w całej Polsce. Dzienny rekord padł także w skali kraju – 16,3 tys. infekcji. Jak na tle województwa wygląda sytuacja epidemiczna w stolicy?

Ekspert: Takiej liczby zakażeń należało się spodziewać

Rekordowa liczba zakażeń nie jest wcale zaskakująca, a na efekty wprowadzonych przez rząd obostrzeń poczekamy jeszcze tydzień – powiedział...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W niedzielę mazowiecki sanepid potwierdził śmierć 22 kolejnych pacjentów z koronawirusem. Łącznie od początku epidemii z powodu Covid-19 na Mazowszu zmarło 649 osób.

W województwie w ciągu doby przybyło 952 ozdrowieńców, a ich łączny wskaźnik to 16 929 osób.

Tysiąc zakażeń w stolicy


937 z 3529 potwierdzonych w ostatnich godzinach infekcji wirusem SARS-CoV-2 przypada na Warszawę, liczba zakażeń wzrosła w mieście do 16 318. Na Mazowszu potwierdzono w sumie 40 475 przypadków zakażeń. W kraju od początku epidemii pozytywnymi wynikami testów potwierdzono 280 (wzrost o 16,3 tys. we wtorek) zakażeń koronawirusem; zmarło 4615 osób.

Mapa Covid-19

W kwarantannie domowej przebywa 44 565 osób. Hospitalizowanych jest 1 492 pacjentów (o 99 więcej niż dzień wcześniej), a 1477 objęto nadzorem epidemiologicznym.

W czwartek mają się rozpocząć szkolenia personelu medycznego szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wszystko po to – tłumaczył szef KPRM minister Michał Dworczyk – by w piątek placówka mogła przyjąć pierwszych pacjentów.

Szpital będzie filią Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie; w pierwszym etapie będzie tam 500 łóżek dla pacjentów z Covid-19. W Warszawie oprócz szpitala na PGE Narodowym powstanie także placówka w hali EXPO XXI, którą nadzorować będzie Wojskowy Instytut Medyczny.

źródło:
Zobacz więcej