RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Siostry raniły nożem ochroniarza, bo poprosił je o nałożenie maseczek

Ochroniarz otrzymał 27 ciosów nożem (fot. Pexels)

W Chicago dwie młode kobiety, siostry, zaatakowały nożem i ciężko raniły pracownika ochrony sklepu, gdy ten poprosił je, by przed wejściem włożyły maseczki ochronne. Jak poinformowała lokalna policja, kobiety zostały oskarżone o usiłowanie zabójstwa.

Do aresztu trafił Gruzin podejrzany o zabójstwo 27-letniego mieszkańca Olsztyna

Do aresztu trafił Gruzin, który jest podejrzany o zabójstwo 27-letniego mieszkańca Olsztyna. Nożownik zadał mężczyźnie sześć ciosów w plecy,...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Z ustaleń policji wynika, że kobiety w wieku 21 i 18 lat przed wejściem do sklepu odmówiły włożenia maseczek ochronnych i odkażenia rąk, o co poprosił je ochroniarz w związku z pandemią Covid-19.

Doszło do kłótni, podczas której jedna z kobiet uderzyła ochroniarza koszem na śmieci, a następnie złapała za włosy. W tym czasie druga wyjęła nóż i zaczęła nim dźgać ofiarę. Mężczyzna otrzymał 27 ciosów z klatkę piersiową, plecy i ramiona. W stanie krytycznym trafił do szpitala.

Kobiety aresztowano na miejscu zdarzenia. Obie nie miały do tej pory konfliktów z prawem.

Podczas przesłuchania w sądzie okręgowym wyznaczona przez sąd prawniczka przekonywała, że siostry dźgały ochroniarza nożem w samoobronie.

Zaprzeczył temu prokurator; stwierdził, powołując się na relacje świadków i nagranie z monitoringu, że mężczyzna nie zbliżył do żadnej z obu kobiet ani też nie zrobił niczego, co by mogło sprowokować atak.

Sąd nie zgodził się na ich zwolnienie z aresztu za kaucją.

źródło:

Zobacz więcej