RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Hakerzy zaatakowali stronę kampanii Trumpa

Donald Trump stara się o reelekcję (fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO)

Strona kampanii ubiegającego się o reelekcję prezydenta USA Donalda Trumpa została we wtorek na krótko zhakowana. Sztab wyborczy kandydata Republikanów współpracuje z służbami bezpieczeństwa, by wykryć sprawców ataku.

Debata Trump-Biden. „Mam bardzo dobrą relację z Kimem, dlatego nie ma wojny”

Prezydent Barack Obama powiedział, że największym zagrożeniem jest Korea Północna. Dzięki mnie uniknęliśmy wojny. A byłaby to wojna nuklearna, ze...

zobacz więcej

W oświadczeniu sztab przekazał, że hakerzy nie uzyskali dostępu do danych szczególnie chronionych. Po krótkim ataku strona ponownie działała prawidłowo.

Nie wiadomo, kto stoi za cyberatakiem. Federalne Biuro Śledcze (FBI) nie wydało do tej pory komunikatu w sprawie.

Witryna kampanii na krótko wyświetlała fałszywą wiadomość, w której cyberprzestępcy podszywali się pod oświadczenie służby bezpieczeństwa. Proszono w niej o opłatę w kryptowalutach w zamian za dostęp do „wewnętrznych i tajnych rozmów” członków rodziny i współpracowników Trumpa. „Świat ma dość fake newsów codziennie rozpowszechnianych przez prezydenta Donalda Trumpa” – napisali hakerzy.

Agencja Reutera odnotowuje, że w przeszłości zapewnienia hakerów, iż dysponują sekretnymi danymi Trumpa, okazywały się nieprawdziwe.

źródło:

Zobacz więcej