RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Guru sekty marketingowej handlował dziećmi i molestował kobiety

Keith Raniere był niezwykle okrutny wobec swoich ofiar (fot. TT/The Fall of NXIVM)

Keith Raniere, założyciel NXIVM, organizacji marketingowej, a zarazem sekty, został skazany przez nowojorski sąd na 120 lat więzienia. Uznano go winnym napaści, wykorzystywania seksualnego kobiet i dziewcząt, handlu dziećmi, prowadzenie działalności przestępczej i wymuszeń.

Sekta religijna zabiła kilkoro dzieci i ciężarną. Zginęli podczas krwawego rytuału

Siedem osób zginęło w El Terron w północno-zachodniej Panamie podczas obrzędów odprawianych przez członków jednej z sekt religijnych – poinformował...

zobacz więcej

Raniere założył organizację NHIVM jako firmę promującą samodoskonalenie oraz rozwój osobisty i organizował bardzo kosztowne szkolenia, w których udział brały również gwiazdy filmowe i celebryci.

Firma stała się przykrywką dla działalności przestępczej, polegającej na wymuszaniu seksu, również za pomocą szantażu, namawianiu do nierządu, stosowaniu przemocy w sposób – jak to określił sąd – „nieprzejednanie okrutny" i „szczególnie skandaliczny”, zwłaszcza wobec dziewcząt i młodych kobiet.

Raniere między innymi uprawiał seks z 15-letnią dziewczynką i przez dwa lata więził oraz wykorzystywał inną nastolatkę. Głodził ofiary, zmuszał do niewolniczej pracy i oznakowywał swymi inicjałami.

Ogłaszając wyrok, sędzia okręgowy Nicholas Garaufis powiedział, że na wysokość kary wpłynęło niezwykłe okrucieństwo Raniere'a oraz brak jakiejkolwiek skruchy oskarżonego.

– Wierzę, że jestem niewinny tych zarzutów (...). To prawda, że nie okazuję skruchy za przestępstwa, o których mniemam, że ich wcale nie popełniłem – mówił w sądzie Raniere.

Firma-sekta NXIVM stała się tematem dwóch seriali dokumentalnych „The Vow” i „Seduced: Inside the NXIVM Cult”.

źródło:

Zobacz więcej