RAPORT

Pogarda

Tłum pod domem Krystyny Pawłowicz. „Terroryści”

Policja pilnuje wejścia do klatki budynku, w którym mieszka prof. Pawłowicz (fot. PAP/Andrzej Grygiel, zdjęcie ilustracyjne)
Policja pilnuje wejścia do klatki budynku, w którym mieszka prof. Pawłowicz (fot. PAP/Andrzej Grygiel, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Uczestnicy protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji zebrali się we wtorek wieczorem pod domem sędzi Trybunału Konstytucyjnego prof. Krystyny Pawłowicz. Prof. Pawłowicz poinformowała za pośrednictwem Twittera, że wejści do klatki budynku pilnuje policja. „Terroryści przed moim domem...” – napisała.

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego zaatakowana przed domem. „Nie zastraszą mnie”

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego prof. Krystyna Pawłowicz zaatakowana pod domem. Dwóch mężczyzn – jak powiedziała w rozmowie z TVP Info – usiłowało...

zobacz więcej

Kilka dni temu sędzia TK powiedziała z kolei w rozmowie z TVP Info, że dwóch mężczyzn usiłowało uniemożliwić jej wejście do domu.

– Z głębi ciemnego podwórka i zza samochodu wyszło dwóch młodych mężczyzn; jeden stanął na przejściu do mojej klatki. Kiedy zaczęłam się zbliżać, zaczął zadawać mi pytania, i kazał się tłumaczyć z wyroku w Trybunale Konstytucyjnym – opowiadała prof. Pawłowicz w rozmowie telefonicznej podczas programu „Gość Wiadomości”.W czwartek 22 października TK ogłosił, że przepis zezwalający na aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej