RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Ile trzeba podłości, by tak postępować w trakcie pandemii?” Schreiber pyta władze PO

Manifestacja przed Sejmem w Warszawie, 27 bm (fot. PAP/Mateusz Marek)

Szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Łukasz Schreiber skrytykował stanowisko zarządu PO ws. poparcia ogólnopolskiego strajku kobiet, zaplanowanego na środę. „Ile trzeba podłości i skrajnej nieodpowiedzialności, by tak postępować w trakcie pandemii?” – napisał Schreiber.

Przemysław Czarnek o opozycji: Za nic mają bezpieczeństwo Polaków

– To jest skrajna nieodpowiedzialność polityków, którzy mówią, że państwo polskie nie daje sobie rady z koronawirusem, a z drugiej strony...

zobacz więcej

Zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej w przyjętym we wtorek stanowisku wsparł ogólnopolski strajk kobiet, który ma mieć miejsce w środę. Władze PO zaapelowały także do pracodawców o umożliwienie protestów i wsparcie kobiet.

„Liderzy PO publikują uchwałę zachęcającą do masowego uczestnictwa w protestach. Nie przestanę pytać: ile trzeba podłości i skrajnej nieodpowiedzialności, by tak postępować w trakcie pandemii? Jak to się ma do marca i kwietnia, gdy twierdzili, że koperty zabijają?” – napisał Schreiber na Twitterze.

Na środę zaplanowany jest ogólnopolski strajk kobiet w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącym aborcji. Trybunał Konstytucyjny orzekł w ubiegłym tygodniu, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

źródło:
Zobacz więcej