RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Skończysz jak Jaruzelski”, „prowokacja”. Opozycja komentuje apel prezesa PiS

Politycy i sympatycy opozycji komentują apel Jarosława Kaczyńskiego (fot. Getty Images (2), PAP(2)
Politycy i sympatycy opozycji komentują apel Jarosława Kaczyńskiego (fot. Getty Images (2), PAP(2)

Najnowsze

Popularne

Przedstawiciele opozycji komentują apel Jarosława Kaczyńskiego, który wezwał do obrony kościołów przed atakami lewicy. „Jarek, ani w Tobie Boga, ani honoru, ani ojczyzny. Za wzór postawiłeś sobie Jaruzelskiego i jak Jaruzelski skończysz” – napisał Władysław Frasyniuk. Zdaniem Romana Giertycha, „Kaczyński wezwał do obrony kościołów po to, aby protestujący właśnie je atakowali”. Michał Szczerba natomiast stwierdził, że chociaż mamy „zły epidemicznie moment”, to „po oświadczeniu Kaczyńskiego, przyjdzie się nam policzyć”.

Jarosław Kaczyński wezwał członków i sympatyków PiS do obrony kościołów

– W szczególności musimy bronić polskich kościołów, musimy ich bronić za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków PiS i wszystkich, którzy nas...

zobacz więcej

„Jarosław Kaczyński wezwał do obrony kościołów po to, aby protestujący właśnie je atakowali. A nie chodzili pod biura posłów PiS” – napisał Roman Giertych. Zdaniem mecenasa jest to „prowokacja nakierowana na wywołanie wojny religijnej”.

„Jarek, ani w Tobie Boga, ani honoru, ani ojczyzny. Za wzór postawiłeś sobie Jaruzelskiego i jak Jaruzelski skończysz” – napisał Władysław Frasyniuk.

Borys Budka stwierdził z kolei: „Kaczyńskiemu chcę przypomnieć, że nawoływanie do nienawiści, podżeganie do wojny domowej oraz wykorzystywanie do ataku na obywateli partyjnych bojówek to zbrodnia. Zapewniam, że nikomu nie zadrży ręka, gdy przyjdzie czas na postawienie go przed Trybunałem Stanu”.

Michał Szczerba natomiast napisał, że chociaż mamy „zły epidemicznie moment”, to „po oświadczeniu Kaczyńskiego, przyjdzie się nam policzyć. Jest nas większość. Stańmy murem za kobietami”.

Rafał Trzaskowski uważa, to nie zwolennicy aborcji, a Jarosław Kaczyński ponosi odpowiedzialność za masowe protesty w trakcie epidemii. „Tylko że dziś występuje jako wicepremier, a nie szeregowy poseł, więc od odpowiedzialności tak łatwo nie ucieknie” – napisał prezydent Warszawy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej