RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rafał Trzaskowski popiera protesty. Zapowiada „oflagowanie” autobusów

– Oflagujemy autobusy i tramwaje na znak solidarności ze strajkiem kobiet – powiedział dziś prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Jak stwierdził, warszawskie szpitale będą przeprowadzać aborcję eugeniczną, gdyż „w tej chwili tego orzeczenia (TK) nie ma”.

Jarosław Kaczyński wezwał członków i sympatyków PiS do obrony kościołów

– W szczególności musimy bronić polskich kościołów, musimy ich bronić za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków PiS i wszystkich, którzy nas...

zobacz więcej

– Obserwujemy dokładnie, co się dzieje w tej chwili na ulicach Warszawy. A propos jutrzejszego strajku, chciałem powiedzieć, że solidaryzujemy się z tym strajkiem. My będziemy podchodzili z pełną przychylnością do wszystkich tych, którzy będą chcieli brać udział w tym strajku i tak zorganizujemy pracę urzędu jutro, żeby było to możliwe – powiedział Trzaskowski.

– Oflagujemy autobusy i tramwaje na znak solidarności ze strajkiem kobiet – stwierdził.

Prezydent Warszawy odniósł się także do sprawy przeprowadzania aborcji eugenicznej w warszawskich szpitalach.

– Nie zostawimy żadnej kobiety bez pomocy dlatego, że w tej chwili tego orzeczenia nie ma. Mamy nadzieję, że to orzeczenie nie wejdzie w życie, dlatego że zgotowałoby to po prostu piekło kobietom. To decyzja całkowicie haniebna i podjęta w najmniej odpowiednim momencie. Taka decyzja nigdy nie powinna być podjęta, a co dopiero w momencie epidemii. To jest czysta prowokacja rządzących i chciałbym, żeby to jasno wybrzmiało – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej