RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Jarosław Kaczyński wezwał członków i sympatyków PiS do obrony kościołów

Najnowsze

Popularne

– W szczególności musimy bronić polskich kościołów, musimy ich bronić za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków PiS i wszystkich, którzy nas wspierają do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła, w obronie tego, co dziś jest atakowane, atakowane nieprzypadkowo – powiedział wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak stwierdził, „wyroku TK nie można zmienić w trakcie obowiązywania obecnej konstytucji. Nie można tym bardziej uchwalić ustawy, która by dopuszczała aborcję na życzenie, a takie jest żądanie skrajnej lewicy”.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości: Lewica ma krew na rękach

Lewica jest agresywna. Lewica ma krew na rękach. Lewica doprowadzi do jeszcze większego przelewu krwi, jeśli ktoś tego szaleństwa po prostu nie...

zobacz więcej

– Ten wyrok jest całkowicie zgodny z konstytucją. Co więcej, w świetle konstytucji innego wyroku w tej sprawie być nie mogło. Przypomnę, że ta konstytucja została uchwalona przez parlament lat 1993-1997, uchwalona w 1997 r. przez parlament, w którym dużą przewagę miała lewica. Ten wyrok stał się dziś pretekstem do gwałtownych wystąpień społecznych, które przebiegają w szczególnej sytuacji – mówił wicepremier Kaczyński.

– Mamy ciężkie stadium epidemii, stan, w którym zgromadzenia powyżej 5 osób są zakazane. Stan, w którym te demonstracje będą z całą pewnością kosztowały życie wielu ludzi. Ci, którzy do nich wzywają, uczestniczą w nich, sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, dopuszczają się poważnego przestępstwa. Władze mają nie tylko prawo, ale i obowiązek przeciwstawiania się tego rodzaju wydarzeniom. Mają one także inny aspekt. Dokonywane są ataki na kościoły. To jest wydarzenie w historii Polski, przynajmniej w tej skali, całkowicie nowe, wydarzenie fatalne – dodał.

Jak stwierdził szef PiS, „Kościół może być różnie oceniany, można być człowiekiem wierzącym lub niewierzącym, a Polska zapewnia pełną tolerancję religijną".

– Z całą pewnością depozyt moralny dzierżony przez Kościół to jedyny system moralny, który jest w Polsce powszechnie znany. Jego odrzucenie to nihilizm. Ten nihilizm właśnie widzimy w demonstracjach, atakach na Kościół, w sposobie wyrażania ekspresji tych, którzy demonstrują, niebywałej wręcz wulgarności, w tym wszystkim, co pokazuje bardzo niedobre strony pewnej części naszego społeczeństwa. Ponieważ w tych demonstracjach bardzo często, na wezwanie dorosłych, uczestniczą także dzieci, więc szkodliwość tego aspektu przedsięwzięcia jest szczególnie wielka – ocenił Kaczyński.

Program „Za życiem”. Posłanki PiS złożyły w Sejmie deklarację

Program „Za życiem” działa od 2017 r. i skorzystało z niego kilkanaście tysięcy rodzin; państwo polskie dołoży wszelkich starań, aby ten program...

zobacz więcej

– Trzeba się temu przeciwstawić. To obowiązek państwa, ale także obowiązek nasz, obywateli. W szczególności musimy bronić polskich kościołów, musimy ich bronić za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków PiS i wszystkich, którzy nas wspierają do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła, w obronie tego, co dziś jest atakowane, atakowane nieprzypadkowo. Bardzo często w tych atakach widać elementy przygotowania, być może wyszkolenia. Ten atak jest atakiem, który ma zniszczyć Polskę, doprowadzić do triumfu sił, w których władza w gruncie rzeczy zakończy historię narodu polskiego takiego, jak dotąd go postrzegaliśmy. Narodu, który jest naszym narodem, który mamy w umysłach i sercach – powiedział.

Jak stwierdził, „tego wyroku nie można zmienić w trakcie obowiązywania obecnej konstytucji. Nie można tym bardziej uchwalić ustawy, która by dopuszczała aborcję na życzenie, a takie jest żądanie skrajnej lewicy, sformułowane dziś w Sejmie, wśród okrzyków: Wojna!".

– Dziś jest czas, kiedy musimy umieć powiedzieć „nie" temu, co może nas zniszczyć. To zależy od nas, od państwa, ale przede wszystkim zależy to od nas, naszej determinacji i odwagi – powiedział Kaczyński.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej