RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Cyberpunk 2077”. CD Projekt przesuwa datę premiery gry

Wcześniej planowano, że premiera nastąpi 19 listopada 2020 roku (fot. Materiały prasowe)

Zarząd CD Projekt zdecydował o przesunięciu ustalonej wcześniej daty premiery gry „Cyberpunk 2077” na dzień 10 grudnia 2020 roku – podała spółka w komunikacie. Wcześniej planowano, że premiera nastąpi 19 listopada 2020 roku.

CD Projekt z sześciodniowym tygodniem pracy. Chcą zdążyć z premierą Cyberpunk 2077

Studio CD Projekt Red wprowadza sześciodniowy tydzień pracy aż do momentu premiery oczekiwanej na całym świecie gry Cyberpunk 2077. Ma się ona...

zobacz więcej

„Przesunięcie wynika ze złożoności finalnych procesów optymalizacji działania gry na dziewięciu platformach obecnej i przyszłej generacji (Xbox One/X, wsteczna kompatybilność na Xbox Series S/X, PlayStation 4/Pro, wsteczna kompatybilność na PlayStation 5, PC, Stadia), na których zostanie wydana, oraz testowania jej na tych platformach w warunkach dużego rozproszenia zespołu produkcyjnego. Działania te wymagają zapewnienia dodatkowego czasu ze strony spółki” – napisano.

Jak podano, w ocenie zarządu przesunięcie daty premiery o 21 dni pozostaje w długoterminowym interesie spółki i jej akcjonariuszy.

W styczniu 2020 roku zarząd CD Projekt zdecydował o przesunięciu daty premiery gry „Cyberpunk 2077” na 17 września 2020 roku z 16 kwietnia. W czerwcu premierę przesunięto na listopadowy termin.

źródło:
Zobacz więcej