RAPORT

Pogarda

Wulgaryzmy i antyklerykalizm. Lempart przedstawiła postulaty Strajku Kobiet

Najnowsze

Popularne

– Wypie***lać z oświadczeniem Przyłębskiej. Wypie***lać z Przyłębską. (...) Chcemy pełni praw kobiet, legalnej aborcji, edukacji seksualnej, antykoncepcji. Chcemy pełni praw człowieka. Chcemy świeckiego państwa, w tym zaprzestania finansowania Kościoła z budżetu państwa i wypie***lać z religią ze szkół – mówi Marta Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, przedstawiając oficjalne postulaty środowiska.

Przewodniczący Solidarności apeluje o obronę kościołów

Brońcie naszych kościołów, angażujcie się w ochronę świętości mszy świętych, przeciwdziałajcie profanacjom symboli religijnych i naszych świątyń –...

zobacz więcej

– Wypie***lać z oświadczeniem Przyłębskiej. Wypie***lać z Przyłębską. Chcemy prawdziwego TK. Chcemy prawidłowego SN. Chcemy prawdziwego Rzecznika Praw Obywatelskich – powiedziała Lempart.

– Chcemy nowelizacji budżetu – kasę na ochronę zdrowia, pomocy dla pracowników, przedsiębiorców, kultury i prawdziwe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami. Chcemy pełni praw kobiet, legalnej aborcji, edukacji seksualnej, antykoncepcji. Chcemy pełni praw człowieka. Chcemy świeckiego państwa, w tym zaprzestania finansowania Kościoła z budżetu państwa i wypie***lać z religią ze szkół – dodała.

Jak stwierdziła, feministki domagają się dymisji rządu.

– Powolujemy Radę Konsultacyjną jak na Białorusi, która będzie pracować nad tym, jak posprzątać burdel po PiS – stwierdziła.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej