RAPORT

Wojna na Ukrainie

Dewastacje jak znaki Polski Walczącej? Kuriozalne słowa posłanki Lewicy [WIDEO]

Posłowie Lewicy usprawiedliwiają akty wandalizmu ze strony zwolenników aborcji. – Jeżeli gdzieś logiem „Strajku Kobiet”, czy napisami „Strajk Kobiet”, „Piekło Kobiet” ktoś maluje na tramwajach, to będzie dokładnie jak ze znakami, które malowano na murach. Znakami Polski Walczącej, Armii Krajowej, Solidarności, czy Pomarańczowej Alternatywy. Było wiele takich akcji ulicznych. Kiedy ludzie nie mogli prezentować poglądów, to dopuszczali się tego typu działalności quasi-artystycznej – powiedziała portalowi tvp.info posłanka Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic.

Jarosław Kaczyński wezwał członków i sympatyków PiS do obrony kościołów

– W szczególności musimy bronić polskich kościołów, musimy ich bronić za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków PiS i wszystkich, którzy nas...

zobacz więcej

Od kilku dni na ulicach miast w całej Polsce dochodzi do dewastacji fasad kościołów, biur poselskich, a w Warszawie rządzonej przez Rafała Trzaskowskiego także tramwajów, wagonów metra i elektronicznych wyświetlaczy z rozkładem jazdy. Malowane są na nich wulgarne hasła na temat Prawa i Sprawiedliwości i postulaty zwolenniczek aborcji. Zdjęcia z tych dewastacji są ogólnodostępne na wielu profilach w mediach społecznościowych. Kucharska-Dziedzic, która porównuje te akty wandalizmu do walki z okupantem hitlerowskim i komunizmem nie wyklucza, że część tych dewastacji to prowokacje. – Ja nie widziałam, żeby cokolwiek było dewastowane. Spodziewam się natomiast, że będzie sporo prowokacji. Już są prowokacje – przekonywała posłanka Lewicy.

– Pani poseł jest po prostu bezdennie głupia. Pani poseł nie ma szacunku dla naszych przodków, którzy z bronią w ręku, a często i bez broni w ręku walczyli z okupantem, który nas mordował, niszczył naszą substancję narodową i dziedzictwo, próbował nas wygumkować z mapy świata. Pani porównuje te bandyckie napady w wolnej, niepodległej, suwerennej Polsce do walki z okupantem w powstaniu warszawskim. Pani nie zasługuje na miano parlamentarzysty, pani powinna wrócić do szkoły podstawowej, bo nie ma elementarnej wiedzy – skomentował poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Rzymkowski.

Wandalizm usprawiedliwiają także inni politycy Lewicy. – Ja żałuję oczywiście tramwajów czy tego, że jest niszczona infrastruktura, ale uważam te czyny za usprawiedliwiony wyraz protestu społecznego przeciwko władzy, która nie szanuje poglądów ani praw swoich obywateli. To jest wyraz ogromnego sprzeciwu społeczeństwa. To sprzeciw przeciwko nieudolności rządu w ochronie zdrowia, łamaniu konstytucji – mówił poseł Lewicy Andrzej Szejna.

– Widać, że druga strona nie chce się cofnąć do poziomu normalnej, kulturalnej rozmowy, tylko pragnie konfrontacji na ulicach. Widać, że to zamysł PO i Lewicy na odzyskanie władzy poprzez ulicę i działania bardzo agresywne. Apeluję do opozycji o spokój, żeby uniknąć takiej sytuacji, w której poleje się krew. Widzimy, że emocje są coraz większe i mamy wielotysięczne manifestacje wśród, których znajdują się grupki lewackich oszołomów, którzy potrafią biegać z niebezpiecznymi narzędziami. One mogą spowodować, że ktoś zostanie ranny, poleje się krew i będziemy mieli w Polsce sytuację tragiczną – argumentował Adam Andruszkiewicz, minister z kancelarii premiera.

„Agresja, przemoc, zapiekłość”. Zaatakowane biuro posłanki PiS

Biuro posłanki PiS Violetty Porowskiej zostało zaatakowane. Sprawcy namalowali na fasadzie budynku wulgarne napisy: „j***ć PiS” i „wypier***ać”.

zobacz więcej

Chociaż to Rafał Trzaskowski mówił, że rozumie emocje i wściekłość, a marszałek Senatu Tomasz Grodzki „nie dziwił się” atakom na świątynie, to opozycja winnego eskalacji wskazuje gdzie indziej. – Warto zapytać, kto pociągał za sznurki, że do czegoś takiego doszło. Jestem przekonany, że Prawo i Sprawiedliwość powinno pokryć te szkody ze swojej subwencji partyjnej. Przecież to Jarosław Kaczyński ponosi za to odpowiedzialność. Nikt inny. To on podpalił Polskę, państwo. Spowodował, że młodzi ludzie dzisiaj wychodzą protestują. Liczę na to, że prezes PiS zapyta władze Warszawy, jakie są straty – one nie są duże, bo to takie wybryki – i z kasy PiS-u te szkody zostaną pokryte – stwierdził poseł Koalicji Obywatelskiej Mirosław Suchoń.

– Jeżeli w parlamencie słyszymy pokrzykiwania: „wojna, wojna, wojna”, to przecież na wojnie leje się krew. Do tego nawołują? Nawołują do niszczenia dobra innych? Dobra wspólnego? Przecież kościoły powstały z datków ludzi. To bardzo często zabytkowe miejsca i takie miejsca się dzisiaj niszczy? Platforma i Lewica nawołują do nienawiści do swojego sąsiada – ocenił poseł Koalicji Polskiej – PSL – Kukiz’15 Jarosław Sachajko.

– To jest podejście, które może doprowadzić do nieszczęścia, bo może dojść nie tylko do dewastacji nieruchomości, ale także tragedii w postaci zranienia kogoś, zabójstwa czy pobicia ze skutkiem śmiertelnym. To niebezpieczne. Nie może być zrozumienia do takich zachowań. Politycy muszą brać odpowiedzialność za swoje słowa – powiedział poseł PiS Kazimierz Smoliński.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej