RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Grupa Santander zapowiada zwolnienia. Dotyczy to także pracowników z Polski

Zwolnienia planowane są w okresie najbliższych dwóch lat (fot. Shutterstock/Manuel Esteban)

Władze grupy Santander zapowiedziały wdrażanie planu oszczędnościowego, w rezultacie którego bank miałby przeprowadzić zwolnienia pracowników. Redukcja załogi miałaby nastąpić między innymi w Polsce.

Strategiczna fuzja gazowych spółek na polskim rynku

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. oraz Polskie LNG S.A. podpisały porozumienie w sprawie planu połączenia spółek – poinformował...

zobacz więcej

Podczas wtorkowej konferencji w Madrycie wiceprezes grupy Santander Jose Antonio Alvarez wyjaśnił, że szczegóły planu zwolnień są w fazie dopracowywania. Zapewnił, że pierwsze o planie likwidacji etatów w banku dowiedzą się związki zawodowe.

Według agencji EFE oraz dziennika „La Vanguardia” władze banku planują masowe zwolnienia w okresie najbliższych dwóch lat. Media wskazują, że w rezultacie zwolnień bank miałby zaoszczędzić 1 mld euro.

Alvarez nie zaprzeczył doniesieniom prasy, że poza Hiszpanią zwolnienia w ramach grupy Santander mają nastąpić w Portugalii, Wielkiej Brytanii oraz w Polsce. – Zwolnienia, tak jak w przeszłości, również i tym razem zostaną przeprowadzone w sposób możliwie jak najmniej traumatyczny dla załogi, a cały ten proces będzie realizowany przy zachowaniu porozumień oraz poprzez dialog ze związkami zawodowymi – zapewnił Alvarez.

Do wtorkowego popołudnia CCOO, najliczniejszy związek zawodowy wśród pracowników firmy Santander, zapewnił, że liczy na lojalność ze strony władz banku. Podkreślił, że kierownictwo banku „zawsze w relacjach z pracownikami zachowywało się z szacunkiem”.

Według informacji dziennika ekonomicznego „Expansion” bank Santander w ramach polityki oszczędnościowej, jaką obrał wskutek koronakryzysu, mógłby zwolnić nawet 3000 swoich pracowników.

źródło:
Zobacz więcej