RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Resort sportu: Opracowujemy propozycje dla branży fitness

Na posiedzeniu komisji posłowie przyjęli założenia budżetowe dotyczące wydatków na sport na przyszły rok (fot. Shutterstock/Ivan Kurmyshov)

Rządzący opracowują założenia propozycji dla branży fitness, basenów czy siłowni w kontekście zagrożenia koronawirusem – poinformowała wiceminister sportu Anna Krupka podczas posiedzenia sejmowej komisji sportu. Dodała, że resort przedstawił swoje uwagi dotyczące funkcjonującego rozporządzenia wyłączającego z użytku tego typu lokale.

Siłownie i kluby fitness a COVID-19. Sprawdź, jak z nich korzystać

Siłownie i kluby fitness mogą nadal działać pod warunkiem, że będą odbywać się w nich zajęcia sportowe „w ramach usługi z udziałem instruktora,...

zobacz więcej

– Ministerstwo sportu przedstawiło swoje wątpliwości. One oznaczałyby wyłączenie z zakazu prowadzenia działalności na terenie basenów, siłowni, klubów fitness. Także wyłączenie z zakazu osób uprawiających sport w formie współzawodnictwa, wydarzeń sportowych i zajęć sportowych – wyliczyła.

Wiceminister Krupka powiedziała również, że rządzący dyskutują na temat dalszych form niezbędnych obostrzeń w warunkach pandemii. – Z moich rozmów z wicepremierem Jarosławem Gowinem wynika, że będzie on chciał przedstawić pewne rozwiązania dla branży fitness i branży skupiającej siłownie – zapowiedziała.

Na posiedzeniu komisji sportu posłowie przyjęli założenia budżetowe dotyczące wydatków na sport na przyszły rok. Wyniosły one niemal miliard 400 milionów złotych.

źródło:
Zobacz więcej